reklama

"Zrada"! Velký sparťan jde do Slavie

15.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Hokejový útočník Jan Hlaváč získal se Spartou Praha čtyři extraligové medaile, z toho jednu zlatou v roce 2007. Tento pražský odchovanec prošel i mnoha jinými kluby, jak v Evropě (např. Linköping a Växjö), tak v NHL (např.  New York Rangers, Philadelphie, Vancouver), ale vždy se do Sparty vracel. I proto je svým způsobem překvapení, že dnes přijal nabídku od Slavie. Na druhou stranu je nutné podotknout, že Slavie hraje jen druhou ligu a na extraligu by si Hlaváč už netroufal a také rivalita mezi pražskými "S" není v hokeji tak velká jako ve fotbale.

Tuto sezonu začal 43letý útočník v druholigovém Vrchlabí, v kterém bude i nadále působit, zároveň se ale na střídavé starty bude přesouvat do Edenu. Poprvé by se měl ve slávistickém dresu předvést ve středečním domácím utkání 16. kola proti Třebíči. "Vzhledem k tomu, že nás v poslední době trápila zranění, domluvili jsme se s Honzou Hlaváčem, že nám v případě našich potřeb a jeho možností rád vypomůže. Jsem přesvědčený, že hráč s takovými zkušenostmi může být velkým přínosem pro naše mladé hráče," uvedl na klubovém webu sportovní manažer Slavie Jiří Veber.

Během šesti zápasů za Vrchlabí si Hlaváč zatím připsal osm bodů za čtyři branky a stejný počet asistencí. Klub z východních Čech vede svou skupinu Sever.

foto: HokejPortal.cz
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz