reklama

Zopakuje Sáblíková loňskou úžasnou sezonu?

01.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála v loňské sezoně mistrovství světa ve víceboji a na jednotlivých tratích triumfovala v závodech na 3000 i 5000 metrů. Navíc dvakrát vylepšila světový rekord na trojce a též zajela i historicky nejlepší čas na tati 5Km. Je vůbec možné toto letos překonat? "To snad ani nejde. Vůbec si nedokážu představit, že by něco takového nastalo. Člověk neví, protože ta příprava proběhla dobře, ale ty časy, co se povedly zajet minulý rok, byly nad moje očekávání a nad očekávání asi kohokoliv na téhle planetě," uvedla dvacetinásobná mistryně světa na tiskové konferenci.

Světový pohár jí začíná za dva týdny, kdy se uskuteční závod v Minsku. To že vstoupí do pretižních závodů s dobrou fomou, jí naznačily říjnové závody v Inzellu, kde vyhrála 3 000m i poloviční trať. Svou dlouholetou rivalku Nizozemku Ireen Wüstovou nechala za sebou o deset sekund. "Ten čas mě samozřejmě naladil optimisticky, že příprava proběhla dobře," pochvalovala si 32letá česká sportovní hvězda.

Navíc je pro ní hrozně důležité, že se nepotýká s žádnými zdravotními problémy. "Byla to euforie, že jsem mohla přes léto jezdit na kole a nic mě nebolelo, že koleno v posilovně nebo na kolečkových bruslích bylo v pohodě. To byla taková ta pozitivní nálada a energie, kterou jsem si uchovávala," řekla s úsměvem na tiskovce Sáblíková.

Petr Novák, který se jí věnuje už skoro dvacet let, vidí ve výkonech své svěřenkyně stále velké možnosti. "Vždycky jde všechno udělat ještě lépe. Pořád je můj sen pět kilometrů pod 6:40 a to v jejích silách je. Martina opravdu může, když bude dobré počasí v Salt Lake City nebo v Calgary, jet ještě čas pod 6:40," prohlásil Novák.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz