reklama

Zbrojovka ukořistila rivalovi úspěšného trenéra. Šustr v Brně končí

08.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Zbrojovka Brno měla v letošní sezoně ve druhé lize špatný vstup do soutěže, z prvních pěti utkání vyhrála jen jedno. Už v tu chvíli se začalo spekulovat o odvolání trenéra Pavla Šustra. Když však v následujících šesti zápasech Brňané čtyřikrát vyhráli, zdálo se, že je jeho pozice zase pevná. Proto nejspíše fanoušky Zbrojovky dnes překvapila zpráva, že byl Šustr odvolán. Na jeho místo nastoupí  Miloslav Machálek, který letos postoupil s Líšní do druhé ligy a předváděl s ní slušné výsledky i výkony. Mimochodem Líšeň je jakési předměstí Brna, takže Zbrojovka vzala trenéra "rivalovi"...

"Postavení Zbrojovky v tabulce neodpovídá ambicím klubu a představám města a fanoušků. Jsme přesvědčeni, že tento krok naši hru kvalitativně zvedne a posune dál tabulkou," uvedl sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár na postavení týmu. Zbrojovka je na pátém místě. Na první Pardubice ztrácí sedm bodů, čtyři body ji dělí od třetí příčky, která zaručuje baráž.

V pozicích asistentů zůstávají k dispozici Machálkovi Petr Maléř, Richard Dostálek a Martin Doležal. "Nehodlám přicházet s revolucí, chci rozvíjet práci dosavadního realizačního týmu," řekl při podpisu smlouvy osmapadesátiletý kouč, který opouští Líšeň na devátém místě.

Nový trenér povede Zbrojovku v zápase až 18. října, protože nyní čeká během reprezentačních utkání druhou ligu přestávka. Soupeřem Brna bude v domácím prostředí Varnsdorf.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz