reklama

Zázrak se nekonal, Muchová Serenu neporazila. Plíšková je s problémy v osmifinále

31.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Když Karolína Plíšková vedla na US Open ve třetím kole nad Tunisankou Ons Džabúrovou za půl hodiny 6:1 a 2:0, zdálo se, že je o vítězce duelu rozhodnuto. Jenže Afričanka se nevzdala a i díky vyhraným pěti gamům v řadě dokázala sadu otočit. Česká tenistka z toho byla tak frustrovaná, že rozštípala raketu... „Džabúrová se ve druhém setu hodně zlepšila, trefila několik neuvěřitelných úderů. Dostala se do svého rytmu a pak to bylo velmi obtížné,“ uvedla poté po zápase Plíšková.

Pak se ale česká hráčka zase zkoncentrovala, což jí pomohlo v prvním gamu třetího setu odvrátit nepříznivý stav 0:40 a následně v druhé hře přežila dva brejkboly. Rázem tak vedla 2:0, poté 4:1 a opět se zdálo, že už máme jistou účastnici osmifinále posledního grandslamu roku. Avšak Džabúrová opět zabojovala a snížila na 3:4. Pak měla znovu dva brejkoly, ale Plíšková je odvrátila a došla si postupně pro celkovou výhru v utkání - 6:1, 4:6 a 6:4. „Snažila jsem se dobře podávat, což se mi dařilo. Ve třetím setu jsem brejkboly odvrátila právě díky servisu. Také jsem musela hrát agresivně. Utkání bylo velmi náročné také po fyzické stránce,“ podotkla světová trojka, která tak má nadále šanci poskočit na nejvyšší stupínek žebříčku WTA.
V osmifinále se střetne s Britkou Kontaovou. "Známe se velice dobře. Naposledy jsme se utkaly ve finále v Římě. Letos se jí daří výborně. Byla v semifinále v Paříži a ve čtvrtfinále v Londýně. Vždycky jsem ji vnímala jako výbornou tenistku. Má slušný servis, velké zbraně," dodala Plíšková.

I když na začátku US Opěn jsme měli v pavouku devět českých tenistek, mezi posledních šestnáct se dostala jen Plíšková. Určitou šanci měla i Karolína Muchová, to by však musela ve 3. kole najít recept na hru světové hrající legendy Sereny Williamsové. To se nestalo, prohrála s ní 3:6 a 2:6.

Muchová si alespoň zlepšila náladu ve čtyřhře, kde se v prvním kole dařilo i Barboře Strýcové. Naopak tři další české tenistky úvodní kolo se svými parťačkami nezvládly.

   Čtyřhra - 1. kolo:
   Strýcová, Sie Šu-wej (2-ČR/Tchaj-wan) - Davisová, Sanchezová (USA) 6:4, 6:1
   Džabúrová, Stollárová (Tun./Maď.) - Hradecká, Klepačová (10-ČR/Slovin.) 7:5, 6:3
   McNallyová, Gauffová (USA) - Siniaková, Görgesová (ČR/Něm.) 7:6 (8:6), 6:2
  Muchová, Teichmannová (ČR/Švýc.) - Voráčová, Listerová (ČR/Švéd.) 6:1, 7:6 (7:4)

   Smíšená čtyřhra - 1. kolo:
  Peschkeová, Koolhof (8-ČR/Niz.) - McHaleová, R. Harrison (USA) 6:4, 3:6, 13:11
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz