reklama

Zábranský začal porážkou: "Čeká nás hodně práce."

20.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Po nedělním výprasku 2:7 od Karlových Varů rezignoval dosavadní hlavní trenér Brna Petr Fiala na svou funkci. Hned druhý den oznámil majitel Komety Libor Zábranský, že se po půl roce vrací na střídačku a pokusí se brněnský mančaft nastartovat.

Bývalého obránce, který si vyzkoušel i NHL, však nečekal lehký začátek, Brno jelo do Třince. Oceláři využili slabší formy Komety a zvítězili 6:3. "Čeká nás hodně práce, jak v obranném, tak útočném pásmu. Říkal jsem klukům, že věřím, že se to brzy spraví. Budeme na tom pracovat dál, ale pokud budeme dělat hloupé ofenzivní fauly, tak se nikam nedostaneme,“ řekl po utkání Zábranský. „Nepočítám s tím, že přijdu na střídačku, otočím klíčem a najednou všechno půjde. Víme, jak se z této situace dostat zase ven. Bude to chvíli trvat, ale pokud budou kluci pracovat, tak o ně nemám vůbec obavy,“ doplnil.

Zábranský se snažil v utkání s Třincem tým nastartovat i proházením útoků, ale ani to nevedlo k lepšímu výsledku. "Točil jsem s tím hodně. Je to proto, abych si udělal obrázek do budoucna, jak kdo s kým může hrát. To je prostě můj styl," vysvětlil šéf klubu
Staronový trenér se nebrání i případnému "průvanu" v kádru. "Uvidíme, co se nabídne na trhu. Nedělal bych z toho dneška nějaké závěry. Nemůžu klukům upřít snahu, to, že nám to nelepí, je fakt," dodal.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz