reklama

Vyrabuje Slavia i další stadion?

19.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Po jednom pátečním zápase a čtyř sobotních utkání první ligy, přijdou ještě na řadu dva prvoligové duely v neděli a standartně se kolo uzavře v pondělí.

Bohemians 1905 - Mladá Boleslav (ne - 16:30) - Klokani se v loňské sezoně v domácím prostředí neskutečně trápili. Během osmnácti zápasů (15 v základní části a 3 ve skupině o záchranu) dokázali v jejich Ďolíčku vyhrát jen dvakrát! To v předešlých sezonách byla zpravidla jejich "bašta" nedobytná. Letos se určitě pokusí špatnou bilanci v domácím prostředí vylepšit, pro začátek však dostali vcelku těžkého soupeře. Mladá Boleslav má jako každý rok vysoké ambice. "Určitě k nám Středočeši přijíždí v roli favorita. My s nimi hráli doma v závěru jarní části ve vyrovnaném zápase bez branek. Možná jsme měli tehdy více ze hry, což je v tuto chvíli vzdálené jako jiné galaxie. Každé utkání je jiné," podotýká trenér Bohemky Martin Hašek.

Teplice - Slavia (ne - 19:00) - Mistr loňského ročníku se v prvním kole pro výhru ve Zlíně hodně nadřel a měl i hodně štěstí, že přežil šance, které měli ševci v první půli. Nyní hrají opět na venkovním hřišti a znovu u nevyzpytatelného soupeře. „Nebudeme si nic nalhávat – Ngadeu a Deli jsou vysocí a tvrdí hráči, pro Slavii jsou nenahraditelní. Díky tomu bychom mohli mít nějakou šanci. Budeme proto chtít být aktivní, nebudeme zalezlí. Budeme chtít držet balon, dostávat se do šancí. Plně však respektujeme sílu soupeře, máme pokoru,“ říká před nedělním zápasem trenér Teplic Stanislav Hejkal.

Karviná - Ostrava (po - 18:00) - Fanoušci Baníku byli v šoku, když jejich tým v prvním kole prohrál doma s Libercem. Nyní se pokusí o reparát v severomoravském derby proti Karviné. "Já osobně jsem ještě ten výkon proti Liberci nerozdýchal. Pořád to ve mně je. Toho se jen tak nezbavím, protože to mužstvo mělo v přípravných utkáních slušnou výkonnost. A tady bylo málo odvážné a bázlivé," uvedl ostravský kouč Bohumil Páník.  
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz