reklama

Voráček jde do Pardubic

21.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Po přečtení titulku si možná někteří plácnou do čela a řeknou si: Co blbne?! Opustit NHL a jít do extraligy. Dát sbohem Philadelphii a přijmout nabídku Pardubic? Vyměnit v nejlepších letech Ameriku a vrátit se do Čech?

Ne, nejedná se o hvězdného Jakuba Voráčka, ale o Tomáše, který má stejné příjmení. Devětadvacetiletý obránce odehrál v této sezoně osm utkání za Plzeň a poloviční počet zápasů za Hradec Králové.
„S trenéry jsme řešili náš úzký kádr a proto jsme se rozhodli ho posílit o zkušeného obránce, který má výborné fyzické parametry a předvádí dobrou práci v předbrankovém prostoru. Tomáš je důrazný bek a my věříme, že bude pro náš tým přínosem,” okomentoval příchod nového obránce sportovní manažer Jaromír Kverka.

Kromě zmiňovaných klubů nastupoval Voráček dříve ještě za pražskou Spartu, Mladou Boleslav, Vítkovice, Liberec, bratislavský Slovan v rámci KHL, ale má zkušenosti i s Western Hockey League, což je nižší americká liga.

Dohromady má Voráček na kontě v nejvyšší soutěži 486 zápasů a 57 bodů za devět branek a 48 asistencí.

Tento rodák z Ostravy prošel všemi mládežnickými reprezentačními výběry a dokonce nastoupil i do dvaceti utkání v mužském A-týmu.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz