reklama

Vítkovice ztrácí svého kapitána. Naopak Brno o svého lídra nepřijde

23.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Pět let a dost, řekl si extraligový útočník Rostislav Olesz. Během letní přípravy se rozhodl, že už v příští sezoně nebude nastupovat za vítkovický klub. Kam nyní kroky 33letého hráče povedou, ještě neoznámil. "Naše cesty se rozcházejí, ale ve zcela korektním duchu, na kterém stojí také naše vzájemná dohoda. Rosťovi, bývalému kapitánovi, děkujeme za odvedené služby a přejeme mu hodně štěstí do další kariéry, ať už bude pokračovat v zahraničí, nebo v Česku," uvedl šéf klubu Aleš Pavlík na webu Vítkovic.

Před příchodem do Ostravy hrál Olesz osm let v NHL. Jeho kariéra v zámoří však byla průměrná, nato že byl v roce v 2004 draftován na skvělém sedmém místě. Během 365 zápasů zaznamenal 57 gólů a 77 přihrávek.
Ještě před odchodem do zámoří hrál za Spartu. Do extraligy naskočil právě ve Vítkovicích.

Naopak brněnští fanoušci se mohou i v příští sezoně těšit na hokejové kousky Martina Erata, který se teď sice připravuje na operaci, ale uzavřít kariéru se ještě nechystá. "Vím, že když to všechno správně půjde, tak se můžu ještě vrátit na led. Nechci odcházet, když je tady ještě taková motivace hrát s Tomášem (Plekancem), být tady s klukama a když vidím, jaká je tady síla, co chtějí lidi a co se chce dokázat," uvedl bývalý reprezentant pro idnes.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz