reklama

Vítkovice vyhodily trenéra. Debakl 1:9 Jakub Petr neustál

07.12.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Kádr Vítkovic při všem respektu k ostravskému mančaftu nepatří do horní části extralgové tabulky. Avšak aby vítkovičtí hokejisté prohráli 1:9 na ledě též "slabých" Karlových Var, to už je pro vedení ostravského klubu trochu moc. A vítkovičtí představitelé ihned zareagovali, hlavní trenér Jakub Petr a asistent Pavel Trnka byli odvoláni. Navíc hráči dostanou za špatný výkon pokuty.

"Hluboce se omlouvám všem vítkovickým příznivcům. Hráči za výkon obdrží trest v podobě interní klubové pokuty. Trenérskou otázku momentálně velmi aktivně řeším. V každém případě bude v Hradci Králové vést tým nová trenérská dvojice a je jen otázkou, zda se bude jednat o nové duo, které by bylo v případě potřeby připraveno převzít tým od následujícího úterý, nebo zda to bude přechodná dvojice z rezerv klubu jen pro toto nedělní utkání," znělo oficiální prohlášení majitele Vítkovic Aleše Pavlíka.

Dlouho to netrvalo a tým už ví, kdo ho povede v zítřejším zápase. "S ohledem na fakt, že tým zůstává v Čechách a po sobotním dopoledním tréninku v Karlových Varech zamíří do Hradce Králové, povede jej v posledním utkání před prosincovou reprezentační přestávkou dočasné trenérské duo Mojmír Trličík – Rostislav Klesla," stálo v oficiálním prohlášení klubu po odvolání dosavadních trenérů.

Trličík nyní působí ve Vítkovicích jako šéftrenérem akademie. Z pozice hlavního kouče už v minulosti Vítkovice vedl. Klesla ve Vítkovicích poslední dvě sezony pomáhá s individuálním rozvojem mladých hráčů, trenérské zkušenosti teprve nabírá. Jako hráč má však velké zkušenosti z NHL, kde odehrál bezmála 700 utkání.

Vítkovice mají aktuálně náskok šesti bodů před posledními Pardubicemi, které ale odehrály o dva zápasy méně.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz