reklama

Vítková jede domů, je unavená

07.12.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Biatlonová sezona ještě pořádně nezačala a naše reprezentantka Veronika Vítková už cítí únavu. Proto se po dohodě s trenéry rozhodla opustit národní tým a do závodění se vrátí až po novém roce.

"Je lepší, když si odpočine, než aby končila závody jako ve čtvrtek. Měl jsem o ni obavy, byla hodně unavená. Bude lepší, když pojede domů, odpočine si a začne trénovat po Vánocích. Pak může být připravená v lednu," řekl trenér Egil Gjelland. "Těžko říct, co je špatně. Veronika je hodně unavená, a to i několik dní po závodě. Existuje jediná cesta – odpočinout si a pak začít pomalu s tréninkem," prohlásil norský kouč českých biatlonistek.

Vítková se v nové sezoně zúčastnila dvou závodů ve švédském v Östersundu. Ve sprintu obsadila 45. místo a čtvrteční vytrvalostní závod kvůli únavě vzdala. "Nemůžu říct, že bych se před závodem cítila úplně špatně. Došlo mi asi po 300 metrech, pak se to horšilo a další kolo už bych nezvládla. Byla jsem strašně unavená," uvedla Vítková.

Třicetiletá reprezentantka věří, že se do závodů vrátí v lednu, kdy bude Světový pohár pokračovat v německém Oberhofu. Znamená to tak, že se zítra nezúčastní štafet. "Pauza mi určitě pomůže i po psychické stránce, i když nemůžu říct, že bych na tom byla psychicky špatně. Bavím se každým tréninkem, těším se na závody. Ale je strašně ubíjející, když pak vyrazím do závodu, po pár stech metrech mi dojde a vím, že to nejsem já. Nedokážu se nikoho chytit. I po nedojetém závodě jsem byla vyřízená, jako bych jela nevím kolik kilometrů. Srazilo mě to fyzicky tak, že se z toho už druhý den sbírám," uvedla rodačka z Vrchlabí, která věří, že se dokáže dostat do formy především pro MS, které začne 13. února.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz