reklama

Velká rána pro Spartu. Drchala už letos na trávníku neuvidíme

10.06.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Jestliže sparťanští fanoušci doufali, že už se jejich klubu v příštím roce konečně podaří zase české lize kralovat, tak tyto představy dostaly povážlivou trhlinu. Poté co bylo jisté, že začátek ročníku 2019/20 nestihne kapitán Bořek Dočkal, dozvěděli se fandové Sparty další ránu. Devatenáctiletý útočník Václav Drchal se podrobil operaci kolene a letos už si fotbal nezahraje. "Jeho absence bude po operačním zákroku, který absolvoval po skončení uplynulého ročníku na klinice v Německu, bohužel dlouhodobá a jeho návrat na hřiště je aktuálně plánován až na příští kalendářní rok," píše se na webu Sparty.

S kolenem měl nadějný útočník problémy už vloni a také musel absolvovat operační zákrok. V nedávném zápase s Libercem v rámci nadstavby si ale Drchal koleno opět pochroumal a nebylo jiného zbytí, než ho znovu operovat.
"Pro Vaška to není jednoduchá situace, ale je to bojovník a zvládne to. Bude mít odpovídající zázemí a péči, s návratem do tréninkového a pak i zápasového režimu mu každý z nás pomůže, jak jen bude moct," prohlásil sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

Sparta tak bude muset pravděpodobně ještě zalovit v českých, ale možná i v cizích vodách a přivést ještě jednoho útočníka, protože má v tuto chvíli na soupisce jen tři zdravé forvardy - Benjamina Tetteha, Adama Hložka a Libora Kozáka, kterého získala Sparta minulý týden z Liberce. Na marodce jsou ještě Václav Kadlec a Matěj Pulkrab.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz