reklama

V Lipsku jsou naštvaní: "Schick se zranil v reprezentaci, ne u nás!"

17.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Podle trenéra bundesligového Lipska Juliana Nagelsmanna byla s trenéry české fotbalové reprezentace dohoda, že útočník Patrik Schick nenastoupí do přípravného zápasu se Severním Irskem. "Samozřejmě že jsme měli s českou asociací dohodu, že nebude hrát. A on nastoupil. Za stavu 0:3 šel na hřiště a zranil se. Je to velmi nešťastné a bylo to zbytečné. Byl to přípravný zápas a já bych se jako trenér zachoval jinak," prohlásil dvaatřicetiletý kouč současného pátého týmu nejvyšší německé ligy.

Podle původních informací si 23letý útočník obnovil zranění kotníku při tréninku po návratu do Lipska, to však německý klub i hráčův agent Pavel Paska odmítají. „Dokázal bych pochopit, kdyby to bylo v kvalifikačním zápase. Ale při skóre 0:3 v přátelském utkání bych s hráčem naložil jinak. Budeme si muset promluvit s českou asociací,“ dodal Nagelsmann.

Schick přišel na hostování do Lipska v září a od té doby si kvůli bolavému kotníku zahrál 5. října jen necelou půlhodinu proti Leverkusenu.

V tuto chvíli není jisté, kdy Schick opět nastoupí na hřiště a zda tak stihne důležité kvalifikační utkání proti Kosovu.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz