reklama

V Kolíně či Příbrami se mohou těšit na čínský hokej

10.06.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Při nedávné návštěvě Číny podepsal šéf hokejové svazu Tomáš Král spolupráci s tamní hokejovou reprezentací s tím, že by se v některé naší soutěži měl objevit čínský tým. Někteří tomu mnoho nevěřili, za pár týdnů se na to mezi hokejovou veřejností zapomnělo. Ale dnes vydal svaz informaci, že mužstvo China Golden Dragon bude hrát od příští sezony třetí českou nejvyšší soutěž. Jeho "domovským" místem by se měl stát stadion Berouna.

Číňané budou hrát např. s Táborem, Příbramí či Kolínem. Smysl jejich učinkování v naší lize je získat zkušenosti před blížící se pekingskou olympiádou v roce 2022.

Třetí nejvyšší soutěž, která má dohromady tři skupiny (dvě české a jedna moravská), má i další novinku. Nebude se z ní totiž sestupovat.

Čínské delegace se v dubnu kromě Krále zúčastnil např. i Jaromír Jágr, který má pomoci propagovat hokej v této největší asijské zemi.
„Je jasné, že je tady spousta práce, protože hokej nepatří mezi jejich tradiční sporty,“ poznamenal Král. „Myslím si, že i pro naše trenéry a do budoucna i třeba hráče může být ta spolupráce přínosná,“ dodal předseda.


Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz