reklama

V Chomutově nezůstal na kameni kámen. Je sen o návratu do extraligy troufalostí?

20.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Včera jsme vás v Domácím sportu informovali o změně na postu majitele (majitelů) v chomutovském klubu. Jaroslava Veverku staršího vystřídalo devět vlastníků sedmi místních firem (Radek Frydrych (Strix Chomutov), Václav Kordulík (WORLD INVEST), Milan a Michal Mizunovi (REMIS-NBC), Petr Prokeš (Sweep sport), Jiří Sadílek (FISAD), Jaroslav Štochl (ELTE) a Miroslav a Adam Zwettlerovi (PE Holding)), kteří se pokusí zachránit chomutovský hokej - zbavit ho dluhů a následně se vrátit do extraligy. „Pro nadcházející sezonu jsme si vytyčily dva jasné cíle: chceme ekonomicky stabilizovat klub, jehož dluhy budeme z velké části sanovat my, ale zároveň chceme bojovat o postup do extraligy,“ uvedli noví majitelé ve společném prohlášení.

K obrovským změnám však došlo i v hráčském kádru a v realizačním týmu. Dosavadního hlavního kouče Vladimíra Růžičku vystřídal Matin Štrba. Co se týká hráčů, v podstatě odešli skoro všichni...Tzn. i zkušení hráči Radek Duda, Vladimír Růžička ml., Lukáš Vantuch, Ivan Huml či brankář Justin Peters.

Naopak zůstal kapitán Marek Tomica, který v předchozím ročníku odehrál tisící duel v Tipsport extralize. Fanoušci se mohou nadále těšit i na dvojnásobného juniorského mistra Jakuba Chrpu a další nadějné odchovance - Matyáše Svobodu a Jana Svobodu. Zbytek budou úplně noví hráči. Jejich jména bude klub postupně představovat.

První přípravné utkání sehrají Piráti 30. července proti Jekatěrinburgu.

Přípravné zápasy Pirátů Chomutov

30. července – Jekatěrinburg KHL (D)
1. srpna – Ústí nad Labem (D)
9. srpna – Fischtown DEL (D)
13. srpna – Litoměřice (V)
15. srpna – Novosibirsk KHL (D)
20. srpna – Kadaň (D)
22. srpna – Litoměřice (D)
29. srpna – Slavia (V)
5. září – Kadaň (V)
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz