reklama

Třinecký mistr posiluje. Ze Švédska získal reprezentanta

13.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Hokejový Třinec neponechává nic náhodě a snaží se mít stejně silný (anebo ještě kvalitnější) tým pro novou sezonu. V té minulé se mu povedlo po osmi letech získat titul a rád by ho obhájil.

K tomuto cíli by mu měl pomoci i útočník Matěj Stránský, který naposledy působil ve Švédsku. "Když padlo rozhodnutí, že se vrátím do Česka, byl pro mě Třinec prioritou. Mám to blízko domů, navíc Oceláři jsou v mých očích nejlepší organizací v Česku. A to nejen co se týká hokeje, zázemí, trenérů anebo vedení klubu. Líbí se mi, jaký hokej hrají," řekl Stránský pro klubový web.

I když je mu "už" 26 let, dosud si naší nejvyšší soutěž nezahrál. Již v 17 letech odešel do zámoří, kde se mu poté v roce 2014 povedlo s farmářským týmem Dallasu Texas Stars.získat Calder Cup. Avšak v NHL šanci nedostal. Pak se přemístil do Evropy, kde nejdříve působil v ruském Čerepovci a poté ve švédské Moře.

"Matěj je hokejistou v ideálním věku. Je mu šestadvacet let, přesto už má za sebou spoustu zkušeností. Navíc ať už hrál v Americe, v Rusku, ve Švédsku anebo v reprezentaci, všude měl dobré statistiky. Slibujeme si od něj, že přinese do našeho útoku také výborné fyzické parametry. Se svými 191 centimetry bude jedním z nejvyšších útočníků našeho klubu," říká na téma nové posily sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Stránský má na kontě 11 reprezentačních startů.

Tento vítkovický odchovanec je prozatím šestou posilou třineckého klubu, která přišla během letní přestávky. Už dříve se s Třicem dohodli brankáři Patrik Bartošák (Vítkovice), Petr Kváča (Č. Budějovice), obránce Tomáš Kundrátek (Davos) a útočníci Patrik Hrehorčák (Rouyn-Noranda Huskies - QMJHL) a Michal Kvasnica (Portland Winterhawks - WHL).
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz