reklama

Třinec má posilu do branky. Angažoval mistra světa

04.12.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Poté co se hokejový gólman Patrik Bartošák rozhodl přerušit kariéru a řešit své psychické problémy, přišel Třinec ze dne na den o svou brankářskou jedničku. Dosavadním gólmanem číslo jedna se mezi Oceláři následně stal 22letý Petr Kváča a záda mu kryl sedmnáctiletý Nick Malik. Severomoravský klub se však rozhodl pro angažování zkušeného brankáře, z Pardubic přichází Jakub Štěpánek. „Kuba prošel s hokejem velký kus světa a my aktuálně disponujeme nejmladší brankářskou dvojicí v celé extralize. Jak Petr Kváča, tak Nick Malík mají svou kvalitu a jsou velkým příslibem do budoucna, nicméně by bylo fajn, aby se oba měli od koho učit,“ uvedl sportovní ředitel Jan Peterek na klubovém webu.

Jak už bylo zmíněno, Štěpánek začal tuto sezonu v Pardubicích. Jenže po šesti odchytaných zápasech se s ním Východočeši rozloučili a on byl tři týdny bez zápasového zápřahu. "Není to taková doba, ale není ideální, když nejste v zápasovém tempu. Nyní bych měl mít možnost zachytat si za Frýdek-Místek, abych zase nasál zápasovou atmosféru," říká Štěpánek. Prvoligový Frýdek-Místek, který je jakousi farmou Třince, dnes nastoupí proti Chomutovu.

„Hledali jsme někoho zkušeného, kdo dokáže být zároveň dobrým rádcem a učitelem, což Kuba splňuje. Jako se kdysi učil Šimon Hrubec od Petera Hamerlíka,“ řekl Peterek a dodal, že se Štěpánkem podepsali smlouvu do 15. ledna. "Pokud bude klub se Štěpánkovými výkony spokojený, může dojít k prodloužení spolupráce," dodal sportovní ředitel.

Jakub Štěpánek má ve své sbírce titul mistra světa z roku 2010 plus dva bronzy, též ze světového šampionátu. „Jsem rád, že jsem po dlouhé době členem špičkové organizace, která má předpoklad hrát nahoře v tabulce. Jsem tady opravdu rád, navíc domů do Ostravy to mám kousek, což bylo pro mě taky z aktuálního rodinného hlediska důležité, tak snad budou obě strany spokojené,“ uvedl Štěpánek, který má kromě české extraligy zkušenosti také ze Slovenska, Ruska, Švýcarska či Finska.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz