reklama

Třinácté kolo zahájí podještědské derby

17.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Vrchol podzimu pro fotbalové prvoligového týmy Liberce a Jablonce je zde. V sobotu se odehraje už tradiční derby mezi těmito kluby.

Liberec - Jablonec (so - 14:30)
- Z patnácti možných bodů z posledních pěti utkání jich získal Liberec sedm a Jablonec pět, což zrovna nesvědčí o extra formě. Avšak po reprezentační pauze může být vše jinak a oba týmy mohou předvést plnému publiku parádní fotbal, tak jako vždy v derby.
"V sobotu budeme stát proti kvalitnímu soupeři s kvalitním trenérem, budeme se snažit se k našemu soupeři bodově dotáhnout v tabulce. Vím, že tu probíhá hecovačka mezi lidmi, kteří jsou například spolu v práci. Věřím, že to bude pro lidi motivace a vytvoří se na stadionu dobrá atmosféra. Chci, aby to byl dobrý zápas,“ přeje si kouč Slovanu Liberec Pavel Hoftych.
„Na zápas se těšíme jako kabina. Je to derby, poctivě jsme trénovali, v repre pauze jsme se trochu zaměřili na kondici a věřím, že to zúročíme v zápase samotném. Pozor si budeme muset dávat především na Romana Potočného. Chceme vyhrát pro nás a pro naše fanoušky. Víme, že je to důležité,“ pravil brankář Jablonce Vlastimil Hrubý.

Olomouc - České Budějovice (so - 16:30) - Hanákům se daří, sice sbírají především remízy, ale i ty je dostaly do klidnějšího středu. Jihočeši díky minulé výhře poskočili z posledního místa až na 13. příčku.
"Herním projevem vypadají velice dobře, jsou nevyzpytatelný soupeř. Nahoře mají tři kvalitní útočníky, na které si musíme dát pozor," podotkl k soupeři olomoucký záložník Tomáš Zahradníček. "My se ale chceme soustředit především sami na sebe, hrajeme doma a chceme vyhrát."

Zlín - Mladá Boleslav (so - 16:30) - Středočeši se musí mít na pozoru, protože nastoupí proti týmu, který má nového trenéra. Josefa Csaplára vystřídal Jan Kameník a jak bývá zvykem, "nové koště dobře mete"...
"Jsem rád, že mě čeká první zápas v roli hlavního trenéra opět na domácí Letné, kde se cítím doma. Přeji si, aby přišlo hodně lidí a podpořili nás v tomto důležitém utkání, aby nám fandili, povzbuzovali a pomohli nám k tomu, abychom ten zápas zvládli hlavně výsledkově," říká Kameník, který už na zlínské lavičce dříve působil.

Slavia - Příbram (so - 19:00) - Tohle vypadá jako jasná záležitost, avšak příbramští hráči narozdíl od většiny slávistických fotbalistů měli během reprezentačních zápasů větší "oddych".
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz