reklama

Trenérská kariéra Vladimíra Růžičky má strmý pád

23.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Vladimír Růžička patří jednoznačně mezi naše nejlepší hokejové trenéry od rozdělení Československa. Nemá cenu spekulovat, jestli je nejlepší on či Ivan Hlinka, to není předmětem tohoto článku. Zkrátka podílel se na velkých úspěších české reprezentace, ale i co se týká extraligové Slavie.

S nároďákem získal z pozice kouče dvě zlata (2005 a 2010), se Slavii vybojoval ze střídačky dvě prvenství (2003 a 2008), tři stříbra a dva bronzové kovy.

V posledních čtyřech letech působil v Chomutově, s kterým však kvůli špatné finanční situaci na tituly pomýšlet nemohl. Největším úspěchem bylo semifinále před dvěma lety. Letos ale Chomutov z nejvyšší soutěže vypadl. A protože severočeský klub nemá ambice se ihned do extraligy vrátit, Růžička už neměl zájem v Chomutově pokračovat.
Hodně se mluvilo o zájmu Slovanu Bratislava. Jenže poté, co se tento klub kvůli finančním potížím nepřihlásil do KHL, ale vrátil se do nejvyšší slovenské soutěže, angažování Růžičky padlo.
A protože tento 56letý bývalý hráč NHL nedokáže "existovat" bez hokeje, přijal nabídku prvoligové Kadaně, aby zde dělal konzultanta. "Příchod Vladimíra Růžičky beru rozhodně jako přínos. Věřím a jsem přesvědčen o tom, že nám pomůže. Pro mě je to nejen dlouholetý kamarád, ale i pan trenér, který něco dokázal," uvedl kadaňský generální manažer a trenér Petr Klíma.

Jejich kamarádství začalo už Litvínově, pokračovalo v reprezentaci a vygradovalo v Edmontonu, kde Klíma pomáhal Růžičkovi v začátcích. „S Petrem Klímou jsme se domluvili. Rozhodl jsem se, že mu pomůžu. Budu na trénincích, na střídačce při zápasech ne," řekl Růžička.
Určitě je zajímavostí, že jejich synové hrají spolu v pražské Spartě.

Mezi Kadaní a Růžičkou je však dohoda, že pokud přijde zajímavá trenérská nabídka, ať už z Česka či ze zahraničí, severočeský klub mu bránit v návratu do velkého hokeje nebude.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz