reklama

Trenér mladíků věří ve finále. Zítra začíná ME do 19 let

09.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Před dvěma lety dosáhla česká fotbalová devatenáctka na evropském šampionátu na semifinále. Tento skvělý výsledek by rádi zopakovali (a klidně i překonali) naši mladíci i na nadcházejícím ME, které se letos koná od 14. do 27. července 2019 v arménském Jerevanu.

"Mám osobní cíl a tím je postup ze skupiny. Kdyby vyšlo finále, tak by to byl velký úspěch a věřím, že je to v našich silách," řekl trenér českého výběru Jan Suchopárek, který byl na lavičce právě i před dvěma lety.
Češi nejdříve nastoupí 14. července proti Francii. O tři dny později nastoupí proti Norsku a základní skupinu zakončí zápasem s Irskem.

V nominaci jsou i tři krajánci - kapitán David Heidenreich z Bergama, Matěj Kovář z Manchesteru United a Lukáš Hušek z Leicesteru.

Ve druhé skupině proti sobě nastoupí kromě domácí Arménie i Španělsko, Portugalsko a Itálie.
Z každé skupiny postoupí dva týmy. Loňský titul obhajují Portugalci.

Nejlepším výsledkem českého nároďáku v historii evropských šampionátu jsou dvě druhá místa  (2001 a 2011). Československo zvítězilo v roce 1968.

Česká nominace na mistrovství Evropy fotbalistů do 19 let:

Brankáři: Matěj Kovář (Manchester United/Angl.), Jan Vyklický (Opava).

Obránci: Daniel Finěk (Hradec Králové), Michal Fukala (Liberec), David Heidenreich (Bergamo/It.), Lukáš Hušek (Leicester/Angl.), Zbyněk Konopásek (Sparta), Václav Míka (Plzeň), David Zima (Olomouc).

Záložníci: Michael Hönig (Slavia), Filip Kaloč (Ostrava), Michal Kohút (Slovácko), David Macháček (Slavia), Jakub Selnar (Plzeň), Patrik Slaměna (Zlín), Tomáš Solil (Pardubice), Tomáš Zlatohlávek (Olomouc).

Útočníci: Tomáš Kepl (Plzeň), Vasil Kušej (Drážďany/Něm.), David Píchal (Prostějov).
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz