reklama

Tragický vstup českých tenistek do turnaje v Cincinnati

14.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Do amerického tenisového turnaje v Cincinnati se do dvouhry přihlásily čtyři Češky. Své úvodní zápasy "nepřežily" už tři z nich, vše může napravit jen Karolína Plíšková.

Po několikatýdenní pauze se do tenisového kolotoče vrátila Petra Kvitová. Kvůli natrženému svalu v předloktí levé ruky toho česká lvice v posledních měsících mnoho neodehrála. Jediným světlým bodem bylo wimbledonské osmifinále, jinak šestá hráčka světa pauzírovala. Před US Open, který začíná za dva týdny, si chtěla otestovat svou formu na turnaji v CIncinnati. Jenomže moc toho nevyčte, protože vypadla hned v úvodu s Řekyní Sakkariovou 4:6, 6:2, 3:6.
"Možná jsem měla Wimbledon raději vynechat, abych měla jeden týden odpočinku navíc. Ale mé srdce by plakalo, kdybych v Londýně nenastoupila. A nakonec jsem tam odvedla dobrou práci," prohlásila česká tenistka před turnajem v Cincinnati.

Ještě před ní se z turnaje v Cincinnati pakovaly další dvě české tenistky.
Kateřina Siniaková pokračuje v mizerných výkonech ve dvouhře. V neděli slavila v Torontu s Barborou Krejčíkovou turnajový triumf ve čtyřhře, avšak dvouhra je pro ní letos zakletá. V noci prožila už 12 prohru v prvním kole během tohoto roku!

I Barbora Strýcová zažívala o víkendu krásné pocity, když přebírala trofej pro světovou jedničku ve čtyřhře, kterou se stala před měsícem po vítězství ve Wimbledonu po boku Tchajwanky Sie Šu-wej. Následné vypadnutí v prvním kole jí ale tuto radost zkalilo.

Dnes vstoupí do turnaje naše jednička (a světová trojka) Karolína Plíšková, která se minulý týden neúspěšně pokoušela o návrat na pozici číslo jedna v žebříčku WTA.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz