reklama

Strýcová prestižní turnaj nevyhrála, přesto zůstává světovou jedničkou

03.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Česká tenistka Barbora Strýcová spolu s Tchajwankou Sie Šu-wej získaly letos čtyři tituly včetně wimbledonského triumfu. Přály si zakončit letošní skvělou sezonu výhrou na Turnaji mistryň. Jenže finále proti Maďarce Babosové a Francouzce Mladenovičové jim vůbec nevyšlo, prohrály ho jednoznačně 1:6, 3:6.

Česko-tchajwanská dvojice nenašla správný recept na agresivní hru soupeřek. Možná se na nich podepsala i únava ze semifinále
proti Groenefeldové a Schurrsové. "Byla jsem strašně unavená, zabrala jsem o půl šesté ráno. Ale to není výmluva. Soupeřky hrály extrémně dobře. Vůbec nás k ničemu nepustily, neměly jsme šance se do toho dostat," řekla Strýcová, která však i přes prohru zůstává ve čtyřhře světovou jedničkou.

Teď zní otázka, co bude dál s její kariérou. Strýcová zatím potvrdila, že se v lednu zúčastní Australian opan. "Miluju tu zemi i tamní lidi a teplo. Jinak zatím není víc co rozklíčovat. Další rozhodnutí budu dělat postupem času. Taky záleží na tom, jak se budu cítit fyzicky, tělo už se nějakým způsobem ozývá," řekla 33letá rodačka z Plzně.

Nyní se však nejvíce těší na odpočinek. "Loni jsme ještě hrály finále Fed Cupu a ten rok byl strašně, ale strašně dlouhej! Měla jsem asi deset dní dovolenou a do toho už jsem dělala kondici... Teď si volno udělat musím. Tělo si potřebuje odpočinout a načerpat nějakou energii do dalšího tréninku," dodala Strýcová.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz