reklama

Strýcová nechtěla být sobecká. A tak propustila trenéra

19.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Česká tenistka Barbora Strýcová nedávno oznámila, že příští sezona bude její poslední. Chce určitě startovat na lednovém Australian open a pak se prý uvidí. I z toho důvodu dnes zveřejnila informaci, že se rozchází s trenérem Davidem Kotyzou, který jí letos dovedl k životním úspěchům - získala s tchajwanskou partnerkou Sie Šu-wej wimbledonský titul ve čtyřhře a ve dvouhře si v All England Clubu zahrála semifinále. "David je jeden z nejlepších trenérů v Česku, a protože se můj tenisový důchod přibližuje, přišlo mi trošku sobecké ho držet u sebe za každou cenu," uvedla 33letá rodačka z Plzně.

Strýcová byla pro Kotyzu třetí českou tenistkou, kterou vedl. Předtím trénoval Petru Kvitovou (dva wimbledonské tituly) a Karolínu Plíškovou.
"S Davidem jsme si před dvěma lety stanovili cíle. Říkala jsem tomu spíše 'reálné tenisové sny'. A i když je samozřejmě vždycky prostor, aby bylo lépe, všechny velké cíle, kterých jsem pod Davidovým vedením chtěla dosáhnout, se povedly. Třeba letos jsme vše směřovali k Wimbledonu a byl to můj nejkrásnější turnaj v životě," napsala Strýcová a dodala: "Davide, díky za tvrdou práci, za všechny rady a za tvoji trpělivost. Byla to jízda, bylo to nahoru a dolů a bylo to skvělý!" poděkovala světová jednička ve čtyřhře.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz