reklama

Strýcová je v semifinále Turnaje mistyň. Poradila si s krajankami

30.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Od úspěšného Wimbledonu, kde byla Barbora Strýcová v semifinále dvouhry a ovládla čtyřhru, se této české tenisové veteránce moc nedařilo. Tedy ve dvouhře. Sama už i naznačovala, že možná po letošku ukončí kariéru. Co jí ale dělá zaručenou radost, jsou výsledky ve čtyřhře, což dokazuje i na probíhajícím Turnaji mistryň.

V prvním zápase tzv. Fialové skupiny spolu s Tchajwankou Hsiehovou porazily australsko-čínský pár Stosurová - Zhang 2:1 na sety.
Stejným poměrem zvládly i druhý duel, v kterém nastoupily proti Barboře Krejčíkové a Kateřině Siniakové. Tato výhra jim zaručila už jistý postup do semifinále. „Je to skvělé v tom, že jsem hrozně ráda, že jsme se znovu nastartovaly. Zase cítím, že jsme takové dravé pro vítězství. Jsem za to hrozně ráda,“ usmívala se Strýcová.

Poražená Krejčíková se snažila hledat pozitiva na prohře. „Hrály jsme proti jednomu z nejlepších párů na světě. Myslím, že první set nám utekl a ve druhém jsme je jasně přehrávaly. Super tie-break je pak víceméně o štěstí a jsme moc rády, že tady jsme,“ narážela Barbora Krejčíková na své zdravotní komplikace, kvůli kterým musela několik turnajů vynechat.

Sinakovou s Krejčíkovou čeká ve čtvrtek přímý souboj o semifinále s australsko-čínským párem Stosurová - Zhang.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz