reklama

Špotáková skončila na životním stadionu na šestém místě

21.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
V roce 2012 zažívala česká oštěpařka Barbora Špotáková na olympijském stadionu v Londýně úžasné pocity, získala zde totiž zlatou medaili. Od té doby se na toto místo několikrát vrátila, jako např. tento víkend, kdy se zde zúčastnila mítinku Diamantové ligy.

Narozdíl od předešlého prestižního mítinku v Lausanne jí tentokrát netrápily zdravotní problémy, a tak mohla včera asbsolvovat všech šest pokusů. Nejdelší byl čtvrtý hod, kterým dosáhla 61,82 metru. Stačilo jí to na šesté místo. O příčku lépe skončila Nikola Ogrodníková, která hodila 63,05 metrů. Oběma závodnicím tyto výsledky zajistily postup do finále Diamantové ligy, které se koná 29. srpna v Curychu.

„Těší mě, že cíl, proč jsem jela do Londýna závodit, jsem splnila a kvalifikovala se do finále Diamantové ligy, což při třech startech nebylo letos tak jednoduché. Od Lausanne jsem léčila achilovku a nemohla trénovat. Vydržela jsem ale na rozdíl od minulého závodu šest pokusů a achilovka je lepší. Věřím, že trénink už půjde dobrým směrem,“ uvedla Špotáková v tiskové zprávě.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz