reklama

Sparta si zadělává na velkou potupu...

09.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Už se zdálo, že krize Sparty je zažehnána a nyní půjde od vítězství k vítězství. I dnes v Jablonci měla zaděláno na výhru, jenže ani dvoubrankové vedení jí k tomu nestačilo.

FK Jablonec - Sparta Praha 2:2 (0:2)


Hosté prožili skvělý začátek. Už ve 4. minutě po přihrávce Haška přehodil Kozák jabloneckého gólmana. Když v 17. minutě zvýšil po individuální akci Frýdek, zdálo se, že dnes budou Severočeši na ručník.
Jenže domácí postupně vyrovnali hru a ve 35. minutě mohli snížit, avšak Břečkovu hlavičku sparťanský brankář Heča s námahou vyrazil nad břevno.
Snížení však přišlo dvě minuty po změně stran, když nový hráč na hřišti Matoušek, využil nechtěné přihrávky sparťanského záložníka Krejčího a tvrdou ranou ze strany k protilehlé tyči nedal Hečovi šanci.
Matoušek, který je v Jablonci na hostování ze Slavie, mohl za dalších šest minut vyrovnat, avšak jeho střelu z voleje Heča vyboxoval.
Přesto se nakonec domácí vyrovnání dočkali. V 74. minutě po přihrávce Sýkory (opět slávistický hráč) se efektně patičkou trefil další střídající hráč Chramosta.

Pokud zítra Slavia vyhraje doma s Teplicemi, bude mít na Spartu už náskok 19 bodů... To bude pro sparťanské fanoušky velká potupa.

Branky: 47. Matoušek, 74. Chramosta - 4. Kozák, 17. Frýdek. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch - Marek (video). ŽK: Jovovič, Považanec, Krob, Kratochvíl - Windheim, Kozák, Frýdek, Krejčí, Hanousek. Diváci: 4103.

Jablonec: Hrubý - Holík, Jugas, Břečka, Krob - Jovovič (46. Matoušek, 83. Kubista), Kratochvíl, Považanec, Pilík (46. Chramosta), Sýkora - Doležal. Trenér: Rada.

Sparta: Heča - Sáček, Kaya, Lischka, Frýdek - Vindheim (68. Hanousek), Hašek (82. Mandjeck), Krejčí, Trávník, Hložek - Kozák (88. Tetteh). Trenér: Jílek.


Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz