reklama

Sparta se dostala do elitní fáze Ligy mistrů

14.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Zatímco fotbalová Sparta se už několik let neskutečně souží a už jen s nostalgií její fanoušci vzpomínají na kralování v naší první lize, sparťanští futsalisté jsou nyní na vrcholu. Poté co v loňské sezoně sesadili "nesesaditelnou" Chrudim z celkového prvního místa, povedlo se jim o tomto víkendu na domácí palubovce postoupit do elitní fáze Ligy mistrů.

"Před začátkem soutěže jsme si řekli, že chceme jít zápas od zápasu a vše vyhrát. Povedlo se. I když poslední utkání nebylo jednoduché. Poslední krok je vždy těžký. Nám stačila sice remíza, ale na to nelze spoléhat," pověděl kapitán Sparty Tomáš Drahovský.

V prvním utkání se Sparta střetla s rumunským mistrem. Už během první půle si Pražané vytvořili tříbrankový náskok, který poté navýšili na dvojnásobek. Ani tři obdržené góly v poslední pětiminutovce jim už nemohly zkazit náladu z vítězství.

Futsal Klub Csíkszereda vs. AC Sparta Praha 3:7 (3:0)
Branky:
35. Hector, 38. Rakič, 39. F. Matei /penalta/ –  3. Grbeša, 17. Seidler, 17.Drahovský, 23. Novak, 26. Rick, 33. Novak, 36. Wilde


Poté Spartu čekal soupeř z Malty. Na první pohled by se mohlo zdát, že to bude snadný soupeř, jenomže za maltský tým nastupují Brazilci, Srbové, Rumuni či Nor... Českého mistra však toto mezinárodní seskupení nezaskočilo a především ve druhé půli ukázal, kdo má větší kvalitu.

AC Sparta Praha -  LUXOL St. Andrews 5:1 (1:0)
Branky:
14. Drahovský (Novak), 22. Brahimi (Drahovský), 26. Wilde (Kocič), 31. Novak (penalta), 33. Seidler (Drahovský) – 30. Pereira De Souza


Vzhledem k předchozím zápasům ve skupině stačila sparťanům proti poslkému klubu Bielsko-Biala i remíza. Avšak na nerozhodný stav český mist rozhodně nehrál a připsal si třetí výhru.

Sparta Praha - Bielsko-Biala 4:1 (2:0)
Branky:
2. Grbeša, 9. Seidler, 25. Amadeu, 40. Drahovský - 21. Bondar.


Elitní fáze Ligy mistrů se bude hrát mezi 19. a 24. listopadem. Losování je na programu v pátek 18. října.
"Přál bych si Barcelonu. Naposledy, když jsem proti ní hrál, tak mi to vyšlo. Dal jsem tři góly a byl to můj nejslavnější zápas," vzpomínal Drahovský na své angažmá ve španělské lize.

foto: facebook ac sparta praha
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz