reklama

Souboj Ósakaové s Plíškovou o světový trůn začíná být napínavý

09.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
V pondělí nabídne světový tenisový žebříček WTA novou vládkyni. Bude to buď Karolína Plíšková či Naomi Ósakaová.

Japonka si na turnaji v Torontu v osmifinále poradila s Polkou Swiatekovou 7:6, 6:4. I naše hráčka už je mezi posledními osmi poté, co zvládla duel s Estonkou Kontaveitovou 6:3, 7:5. "Včera to nebylo ideální, ale zase to nebylo úplně špatné na první zápas. Dnes už to bylo mnohem lepší, tak uvidíme, co zítra," řekla světová trojka Plíšková, jež připomněla vydřenou úvodní výhru nad Američankou Alison Riskeovou.
Ve čtvrtfinále čeká Plíškovou domácí Bianca Andreescuová. Ósakaová má těžší soupeřku, utká se s hrající legendou Serenou Willamsovou.
Aby se Plíšková stala světovou jedničkou, bude muset celý turnaj vyhrát. V opačném případě se na trůn vrátí po několikatýdenní pauze Ósakaová.

Na kanadském turnaji se daří i další české hráčce. Marie Bouzková letos dokazuje, že Česko má nepřeberné množství tenisových (ženských) talentů. V osmifinále porazila Lotyšku Ostapenkovou hladce 6:2, 6:2. V boji o semifinále se střetne s wimbledonskou šampionkou Simonou Halepovou z Rumunska.
Už nyní je jisté, že se Bouzková výrazně posune ve světovém žebříčku. V současné chvíli je na 66. místě, po Torontu by měla povyskočit minimálně o 25 příček.

Ve čtyřhře se daří prvnímu nasazenému páru Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková. České hráčky smetly ve čtvrtfinále dvojici Kičenoková, Spearsová (Ukr./USA) 6:1, 6:1.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz