reklama

Šok pro sparťanské fanoušky. Dočkal se podrobil operaci

15.05.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
S velkou slávou se v únoru vracel do Sparty špílmachr Bořek Dočkal. Jeho přítomnost na hřišti okamžitě zvedla herní úroveň letenského klubu. Jenže po třech odehraných zápasech se zranil a od té doby fanoušci marně čekali, až se vrátí na trávník i z toho důvodu, že se Sparta opět dostala do mizerné formy.

Avšak po dnešku je jasné, že tento záložník jen tak rudý dres neoblékne. Jeho problémy s achilovkami se nelepšily, a tak se lékaři rozhodli, že se Dočkal podrobí operaci. Další špatnou zprávou pro letenské příznivce je to, že rekonvalescence bude trvat možná až čtyři měsíce, takže nestihne ani začátek příští sezony... „U Bořka jsme provedli reparační zákrok na Achillově šlaše, jeho zranění mělo degenerativní tendenci, proto jsme se rozhodli pro tuto formu řešení,“ upřesňil zákrok pro klubový web lékař Miroslav Sinkule.

Tato zpráva je nemilá i pro reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého, který nemůže s třicetiletým záložníkem počítat pro červnový dvojzápas s Bulharskem a Černou Horou, kdy půjde o kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2020.

Kromě Dočkala musel jít "pod kudlu" i další Sparťan Filipa Panák, který přišel v zimě z Karviné. Letenský klub ho koupil, i když už v té době měl zdravotní problémy s kolenem. A také se to nelepšilo. „U Filipa jsme provedli revizní výkon po těžkém zranění, které utrpěl v listopadu minulého roku. Nyní jsme provedli zákrok s ohledem na hojení chrupavky,“ dodal Sinkule.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz