reklama

Smlsne si Zlín opět na Slavii?

12.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Stejně jako v loňské sezoně i v té letošní bude zpravidla každé ligové kolo první české fotbalové ligy roztaženo do čtyř dnů. Včera jsme vám představili zápasy, které se hrají dnes a zítra. Nyní se podívejme na tři nedělní utkání a pondělní dohrávku.

Mladá Boleslav - Karviná (ne - 16:30) - Havní otázka celého letního přípravného období ohledně Mladé Boleslavi byla jasná. Udrží Středočeši svou střeleckou hvězdu Komličenka? Zatím to vypadá, že ano, i když jsou určité spekulace, že nakonec středočeský tým opustí. I kdyby ruský kanonýr odešel, nic by to pravděpodobně nezměnilo na ambicich tohoto klubu, který se chce opět pohybovat na místech zaručujících účast v evropských pohárech.
To v Karviné si budou přát klidný střed, aby nemuseli stejně jako vloni zachraňovat první ligu až v play-off. K setrvání v nejvyšší soutěži jim pomohl trenér František Straka, na což on je specialista. Nyní musí ale "Franz" prokázat, že umí týmu dát i nějakou budoucnost.

České Budějovice - Opava (ne - 16:30) - Jihočeši se po několikaletém působení v druhé lize dočkali. Fanoušci zkoupili spoustu permanentek, hráči chtějí ukázat, že mají na první ligu. Zkrátka všichni už jsou v jihočeské metropoli natěšeni. "Je to náš první zápas po návratu do ligy, to je samo o sobě významné. Bojovali jsme o ligu, teď ji tady máme. Po krůčcích jsme se dostali do ligy a budeme hrát zápasy před výbornou kulisou, na které jsme se všichni těšili. Budějovice jsou na ligu natěšené a věřím, že v neděli přijde hodně diváků. Doufám, že by mohlo přijít čtyři až čtyři a půl tisíce fanoušků," říká kaptán Českých Budějovic Jiří Kladrubský.
V Opavě zažívali stejné pocity vloni, kdy nastupovali do sezony jako nováček. Udrželi se v ní, což bude cílem i pro letošek. Odešel jim sice střelec Smola, nadále však v kádru zůstal čtyřicetiletý Zavadil, který dokazuje, že i v "požehnaném" věku se dá hrát fotbal na vysoké úrovni.

Sparta - Slovácko (ne - 19:00) - Spartu čeká další restart. Kolikátý už? Fandové už by to možná nedokázali snad ani spočítat... Letenští přivedli v létě šest posil - Vindheim (Malmö FF), Kozák (Liberec), Krejčí (Brno), Trávník a Lischka (oba Jablonec), Graiciar (Fiorentina) plus nového trenéra Václava Jílka z Olomouce. Pokud se mu podaří nastartovat sparťanskou mašinu, může klidně i vstoupit, bez přehánění, do letenských dějin.
Slovácko patří už mezi pravidelné účastníky první ligy, avšak popravdě spíše dosahuje průměrných výsledků. Fotbalový fanda (pokud není z této oblasti), občas ani neví, že tento tým hraje nejvyšší soutěž...

Zlín - Slavia (po - 18:00) - Na jaře se povedlo Zlínu doma Slavii porazit. Co by za to dal nový trenér "ševců" Josef Csaplár. „Moje ambice je hrát nahoře a dostat se třeba do první šestky," podotkl zkušený trenér.
První šestka je pro Slavii samozřejmost, ona však chce tu úplně nejvyšší příčku, plus se dostat do Ligy mistrů. O to se musí pokusit už bez zkušeného stopera Deliho, který před dvěma dny podepsal smlouvu s FC Bruggy a v minulém týdnu odešel i záložník Stoch. Na druhou stranu se sešívaným povedlo udržet největší hvězdu Součka plus dotáhli do konce třeskavý přestup rumunského reprezentanta Stanciua.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz