reklama

Slovácko se chce kvalitně připravit na ligu díky slovenským týmům

17.06.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Dalším prvoligovým klubem, který vstoupil do letní přípravy je Slovácko. Tento klub už se řádku let drží v naší nejvyyšší soutěži. Zpravidla nemívá velké problémy se záchranářskými pracemi, zároveň ale neatakuje příčky směřující do pohárové Evropy. A i na příští sezonu bude cílem klidný střed tabulky.

Už třetí den jsou slováčtí fotbalisté v zápřahu. Mezi nimi i navrátilci z hostování Tomáš Vasiljev a Emil Tischler plus klub zkouší ze Slavie bosenského juniorského reprezentanta Imada Rondiče. "V příštích dnech by měli na testy přijít další dva až čtyři převážně zahraniční hráči. Pokud se něco z toho povede, bude to pro nás něco navíc,“ říká sportovní manažer týmu Veliče Šumulikoski.
Nijak zvlášť ale klub svůj tým měnit nebude. I vzhledem k financím, které má Slovácko k dispozici. "Jsem realista, musí to být v možnostech Slovácka, podle toho to i vybíráme. Změn sice nebude hodně, ale kádr potřebuje trošku okysličit,“ podotýká hlavní kouč Martin Svědík, který hned dodává, že jeho tým tlačí bota především v ofenzívě. "V útočné fázi máme největší problém posledních dvacet metrů od brány, tam už to ale je na kvalitě hráčů. Všichni to víme, uvidíme, jestli se nám to podaří.“

V týmu už nebude nadále pokračovat Slovák Filip Hološko, od kterého klub očekával víc, než nakonec ukázal. Pětatřicetiletý útočník doplatil na slabší zápasovou praxi, navíc přišel až na konci zimní přípravy, takže se nedokázal více s týmem herně sžít.
Fanoušci Slovácka už pravděpodobně neuvidí ve svém klubu ani Dominika Janoška a Jaroslava Diviše, kteří se vrátili do svých klubů (Plzeň a Mladá Boleslav). „U Diviše sice byla možnost využít opce, její výše ale neodpovídala tomu, že mu za pár dní bude třiatřicet let. Začne trénovat s Boleslaví a uvidíme, jak se vše vyvine,“ dodává Šumulikoski.

Po zpravidla nezáživné fyzické přípravě se hráči jistě těší na první přípravný zápas, který se uskuteční zítra, kdy nastoupí proti Slovanu Bratislava. Slovácko se vesměs bude před začátkem první ligy střetávat se slovenskými týmy (Skalica, Senica, Trenčín). Navíc za týden odlétá tento klub z Uherskohradišťska na herní soustředění do Slovinska. I tam se střetne s dvěma či třemi týmy. Jména soupeřů však zatím nejsou známá.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz