reklama

Slávisté se chtějí s Ligou mistrů rozloučit se ctí

10.12.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Fotbalová Slavia dnes zakončí své letošní působení v Lize mistrů. Sešívaní prošli touto nejprestižnější světovou klubovou soutěží se ctí, avšak třešinka v podobě postupu se nekoná. Sice slávisté dokázali remizovat v Miláně s Interem a v Barceloně, zároveň ale tři domácí porážky jim znemožnili bojovat alespoň o třetí místo a tím účast v jarní části Evropské ligy.

Dnes večer se tak Slavia alespoň pokusí udržet v Dortmundu venkovní neporazitelnost. V žádném případě to však nebude jednoduché. Nejenom proto, že jde o silný bundesligový tým, ale především z toho důvodu, že tento tým z Vestfálska ještě bojuje o vyřazovací část Ligy mistrů. Po pěti zápasech je na třetím místě se sedmi body. Tento stejný bodový stav má ale i druhý Inter, který dnes přivítá Barcelonu. Klub z Katalánska už má postup do play-off jistý.

Slávisté se však na cíle Dortmundu nebudou nijak ohlížet a chtějí si přivézt domů přijatelný výsledek. "Budeme hrát o jméno klubu, kluci o svá jména. V Dortmundu bude fantastická atmosféra, vyprodáno. Domácí budou hrát na vítězství, my bychom je chtěli potrápit a opět přivézt nějaký bod zvenku," uvedl asistent slávistického trenéra Zdeněk Houštecký.

Podobná slova volí i jeden ze slávistických hrdinů letošního tažení. "Motivace je velká. Jde o naši čest, rozhodně nechceme udělat nějakou ostudu. Je to Liga mistrů, nic většího neexistuje. Jedná se o poslední duel a my na hřišti necháme všechno. Chceme po sobě zanechat dobrý dojem," podotkl Jan Bořil, který v letošním ročníku Ligy mistrů vstřelil dva góly, což je na obránce dobrý počin.

Předpokládané sestavy:

Dortmund: Bürki - Piszczek, Akanji, Hummels, Zagadou - Hakimí, Witsel, Guerreiro - Sancho, Reus, Hazard.

Slavia: Kolář - Coufal, Takács, Kúdela, Bořil - Souček, Traoré - Masopust, Stanciu, Ševčík - Olayinka.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz