reklama

Slavia si i bez diváků připsala tři body. Liberec jí to však ulehčil mizerným výkonem

10.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Fanoušci pražských "S" si tenhle týden svých hochů moc neužili. Sparťané nesměli ve čtvrtek navštívit utkání předkola Evropské ligy proti tureckému Trabzonsporu a slávisté dnes museli zůstat doma, místo toho, aby šli na zápas s Liberec. Oba tábory totiž pykali za nevhodné chování několika desítek podivných individuí, které sami sebe nazývají fanoušky...

Slavia - Liberec 1:0 (1:0)


Trenér domácích Jindřich Trpišovský dal poprvé šanci v základní sestavě letní posile Stanciuovi, který toho ale popravdě dnes moc nepředvedl. Sice to zkoušel několikrát zdálky, ale jeho střely neměly patřičnou přesnost. Pokud by v hledišti byli diváci, čekali by od něho překvapivé přihrávky, kterými by Slavia soupeře zaskočila. Tak snad se rumunský reprezentant předvede příště lépe už před plným publikem.
To že se Slavii povedlo dát gól, může poděkovat libereckému Nešickému, který přišel na vlastní půli o míč. Toho se zmocnil Souček a jeho přesná přihrávka našla Masopusta, který překonal Nguyena.
Kromě Stanciua dostal poprvé v základu šanci Holeš. Ne však na svém obvyklém místě z Jablonce, tzn. na pravém beku, ale v záloze, odkud neměl daleko ke gólu, avšak jeho ránu vyrazil liberecký brankář

Na stoperské dvojici se patrně na delší dobu usadili Hovorka s Frydrychem. Slávistická defenzíva však mnoho práce neměla, protože Liberec toho mnoho dopředu nepředvedl.
Slavia ještě mohla svůj náskok zvýšit, ale střely Součka a Masopusta se neujaly.

Fotbalisté z Edenu si tak nadále udržují první příčku, z které je může zítra teoreticky sesadit plzeňská Viktorka, ale to by musela zvítězit nad Slováckem o tři branky.
Liberec si po připsání čtvrté porážky za sebou krčí na předposlední příčce.

Branka: 39. Masopust. Rozhodčí: Marek - Melichar, Vitner - Adam (video). ŽK: Hušbauer, Coufal - Potočný, Hybš, Kačaraba. Bez diváků.

Slavia: Kolář - Coufal, Hovorka, Frydrych, Bořil - Souček - Holeš (80. Traoré), Hušbauer, Stanciu (65. Král), Masopust (73. Olayinka) - Van Buren. Trenér: Trpišovský.
Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite, Mara - Malinský (65. Koscelník), Nešický (72. Pázler), Pešek - Potočný (81. Dordič). Trenér: Hoftych.


Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz