reklama

Slavia se s tím nepárala. Sedmi hráčům řekla sbohem

10.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Kde jsou ty časy, kdy pražská Slavia sbírala s trenérem Růžičkou tituly a patřila několik let ke špičce českého hokeje. V posledních sezonách se ale z ní stal průměrný prvoligový tým, což způsobilo především výrazné snížení rozpočtu.

A při pohledu na změny v kádru to na větší progres v příštím ročníku I. ligy nevypadá. Příchozí hráči (Lukáš Sochůrek, brankář - Plzeň, Josef Saňa, obránce - Letňany, Ondřej Panna, útočník - Pardubice a Jan Veselý, útočník - Litoměřice) by při vší úctě neměli být tahouny týmu, který vrátí do extraligy.
Slavia počítala i s dalším doplněním kádru, ale hráči na zkoušku zpravidla neuspěli. "Hráči, kteří byli vyřazeni nebo neuspěli na zkoušce, z našeho pohledu výkonnostně nepřeskočili naše kmenové hráče. Některé ještě vyzkoušíme na turnaji, který nas čeká příští týden," komentuje aktuální situaci trenér Slavie Miloš Říha. Týká se to Petra Hučka, Patrika Janáče, Vincenta Kesziho, Daniela Svobody, Lukáš Sladkovského, Denise Heldáka a Davida Matějky. Poslední dva jmenovaní hokejisté hráli za Slavii v loňském ročníku, tentokráte se ale kádru nevešli. "Pro Heldáka a Matějku, kteří se v tuto chvíli neprosadili, ale jsou našimi kmenovými hráči, hledáme uplatnění. Je o ně zájem ve druhé lize, kam bychom je rádi umístili a měli možnost je v případě potřeby využít," dodává sportovní manažer Jiří Veber.

V dosavadních třech přípravných utkáních Slavia vždy prohrála. Nejdříve s Kladnem 4:6, poté se Spartou 0:5 a naposledy s kazašským Pavlodarem 1:3.
"Sparta nás předčila naprosto ve všem. První třetinu jsme sice dokázali uhrát, ale poté už byla ta kvalita v herních činnostech jednotlivce tak rozdílná, že se tomu vlastně ani nedalo zamezit. Věřím, že to je pro některé hráče dostatečná facka k tomu, aby se probrali a to i přesto, že Sparta nastoupila v plné sestavě i s reprezentanty a dala dostatečně najevo ten rozdíl, který mezi námi a jimi panuje," podotkl trenér Říha.
„Začali jsme dobře a vstřelili jsme i rychlý gól,“ říkal po zápase s Kazachy zkušený slovenský útočník Martin Šagát. „Bohužel jsme ale pak neproměnili šance a pustili Kazachy do hry.“

Příští týden čeká slávisty přerovský turnaj Zubr cup, v kterém se střetnou mimo domácího týmu i se Zlínem a Vsetínem. „Do začátku turnaje bychom se měli zlepšit ve všech směrech a přivézt nějakou tu výhru,“ věří v lepší výsledky Šagát.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz