reklama

Slavia odletěla do Rumunska pro nadějný výsledek

19.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Při vší úctě ke Zlínu, Teplicím, Olomouci, Karviné, Liberci a Českým Budějovicím se až zítra ve 4. předkole Ligy mistrů pozná, jak jsou na tom slávističtí fotbalisté s formou. Soupeř CFR Kluž nepatří sice k evropské špičce, ale přece jenom už se v posledních letech zabydlel v horních patrech rumunské ligy, kterou určitě nelze podceňovat.

Kromě remízy v Karviné, všechny ostatní zmiňované týmy Slavia porazila a díky tomu se uvelebila na první příčce naší ligy. Poslední utkání v Českých Budějovicích odehráli mistři už v pátek, aby měli více času na regeneraci. V myšlenkách si to slávisté nechtějí tolik připouštět, aby je to neovlivňovalo, ale čeká je možná nejdůležitější týden sezony. Pokud Kluž vyřadí, vstoupí do vysněné Ligy mistrů. "Všichni se hrozně moc na play-off těšíme, protože jsme k tomu směřovali celý rok. Byl to sen vyhrát titul, vyhráli jsme i double a tohle je další krok, který jsme si určili už tenkrát před více než rokem. Teď tam jedeme a chceme si splnit ten další cíl a sen," řekl před odletem Zdeněk Houštecký, asistent slávistického trenéra Jindřicha Trpišovského.
Podobná slova řekl na letišti i obránce Jan Bořil: "Těšíme se strašně moc, už je konečně tady tenhle velký zápas. Chceme po 12 letech postoupit do Ligy mistrů a uděláme pro to všechno."

Kluž postoupila do 4. předkola přes Celtic, který si většina hráčů i realizačního týmu Slavie přála. "Všichni jsme si přáli Celtic, protože jsou to ostrovy, velká atmosféra. Byli jsme osobně jak na zápase v Kluži, tak na Celticu. Ten mančaft vyřadil Celtic, takže má ohromnou kvalitu. Jsou to zkušení hráči, mají od pěti do 30 startů v Lize mistrů," řekl Houštecký.
Osobní inspekce jim přesně ukázala, na co si budou muset sešívaní dát pozor. "Jsou doopravdy silní na balonu, jsou to techničtí hráči. V základní sestavě bývají jen dva tři Rumuni, jinak jsou to hodně hráči z Jižní Ameriky. Taková technická směsice hráčů. Máme na ně něco připravené a ukáže se nám až na hřišti, jak se nám to vše povede zrealizovat," dodal asistent trenéra.

Slávisté odletěli do Rumunska s kompletním kádrem. Přesnou sestavu však logicky trenér Jindřich Trpišovský nezveřejnil. I proto že o ní ještě nemá úplně jasno. Možná nastoupí i nejdražší posila v historii klubu Rumun Stanciu. „Je to jedna z variant, záleží na tom, jakou strategii zvolí soupeř. Jde o to, zda soupeř vychází z vysokého nebo nízkého bloku. Máme různé varianty rozehrávky, hráči mají volnost, záleží na tom, kde je těžiště hry. Cítili jsme velkou šanci prosadit se po stranách hřiště spíše než středem. Nico je společně s Pepou Hušbauerem tak nesmírně vyspělý hráč, že ví, kde si převzít od stoperů míč. Záleží ale na tom, jaký soupeř proti nám hraje,“ dodává hlavní trenér.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz