reklama

Škodovi to doma stříli a pomohl Příbrami do čela tabulky

10.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Titulek může být lehce zavádějící, ale zároveň je pravdivý. Příbram sice nevede celkově tabulku první ligy, ale co se týče domácích zápasů, tak v této statistice se po dnešku uvelebila na vedoucí příčce. Zítra jí sice mohou předhonit Plzeň, Jablonec a Mladá Boleslav, ale i tak je to Příbram potěšující ukazatel.

1. FK Příbram - Dynamo České Budějovice 2:0 (2:0)


Další pozitivní zprávou pro Středočechy je to, že se jim zatím vyplácí brněnská posila Michal Škoda, který už v sezoně vstřelil tři branky a pokaždé před domácími diváky.

Nováčkovi z Českých Budějovic se docela povedl vstup do soutěže, ze čtyř utkání získal solidních pět bodů. V Příbrami však narazil a to rychle. Už v 9. minutě si příbramský Alvir poradil s dvěma jihočeskými obránci a posléze i s brankářem Staňkem.
Chorvatský záložník byl při chuti a málem za čtyři minuty přidal další branku, ale tentokrát už se českobudějovický gólman nenechal překonat. To samé platilo o deset minut později.
Ve 35. minutě ale Staněk udělal chybu. Nejdříve se zdálo, že pohodlně chytí do náruče míč po hlavičce Polidara, jenže ten mu vyklouzl přímo ke Škodovi, který pohotově zavěsil.
Hosté si v první půli ani neškrtli, což platilo i pro druhý poločas. Jejich první větší šance přišla až v 69. minutě, ale Schranz stejně na gólmana Boháče nevyzrál.
Příbram toho po změně stran příliš dopředu nepředvedla, avšak v defenzívě byla bezchybná, a tak si doma ponechala všechny tři body.

Roman Nádvorník (trenér Příbrami): "Očekávali jsme těžký zápas, soupeři start ligy vyšel. Ale rozhodlo se už před přestávkou. Sehráli jsme svůj nejlepší poločas a předvedli velkou kvalitu. Tak bychom se chtěli prezentovat pravidelně - jen jsme měli přidat už v prvním poločase třetí rozhodující gól. I proto jsem nabádal o půli hráče, aby byli obezřetní a nepustili soupeře do hry. Zvládli to výborně a já jim chci poděkovat, celý duel výborně odpracovali."

David Horejš (trenér Českých Budějovic): "Příbram vyhrála naprosto zaslouženě, my jsme padli na zadek. Byl to nejhorší zápas, co jsem u týmu. Takhle se o body nehraje, jsem z toho moc zklamaný. Špatně bylo všechno - nasazení, souboje, domácí měli na všech postech lepší hráče. O přestávce ani nemělo cenu křičet, kluci věděli, že to nezvládají, a pokud bych mohl, vystřídal bych pět lidí. Příbram pak utkání kontrolovala. Chci se omluvit fanouškům, kteří za námi dorazili, tak se v lize nehraje. Hned po konci jsem v šatně řekl, že teď se teprve ukáže, jaký jsme tým a jakou máme skutečnou sílu. Byl to po nás tvrdý direkt."

Branky: 9. Alvir, 35. Škoda. Rozhodčí: Berka - Flimmel, Vlček. ŽK: Polidar - Javorek, Novák, Mršič, Kladrubský, Mustedaganič. Diváci: 3186.

Příbram: Boháč - Tregler, Kodr, Šimek, Antwi - Alvir (90.+2 Jablonský), Rezek, Soldát, Zeman (88. Hájek) - Polidar - Škoda (85. Dramé). Trenér: Nádvorník.
České Budějovice: Staněk - Čolič, Havel, Novák, Kladrubský - Schranz, Havelka (46. Čavoš), Javorek, Kulhánek (46. Mustedaganič), Mršič (60. Táborský) - Ledecký. Trenér: Horejš.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz