reklama

Siniaková konečně přešla přes první kolo. Dařilo se i Muchové

20.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Už jsou to skoro tři měsíce, co se povedlo české tenistce Kateřině Siniakové postoupit dále než jen do druhého kola (Paříž - osmifinále). Od té doby si 23letá hráčka na pěti ze sedmi turnajích připsala porážku v prvním kole! Tuto děsivou bilanci si na turnaji v americkém Bronxu vylepšila, v úvodním zápase totiž porazila Číňanku Wang Ja-fan 6:3, 6:2. Příští soupeřkou 38. tenistky světa bude ruská kvalifikantka Anastasia Potapovová.

Do druhého kola postoupila i Karolína Muchová, která se letos zaskvěla čtvrtfinálovou účastí ve Wimbledonu. Od té doby nastoupila až nyní a hned se jí povedlo vyřadit Slovenku Viktórii Kužmovou 7:5, 6:2. Ve druhém kole ji čeká domácí Kristie Ahnová.

Díky dobré pozici na žebříčku WTA (32.) byla do druhého kola přímo nasazená Barbora Strýcová, která se střetne s Američankou Bernardou Peraovou.

Naopak ve čtyřhře vypadla už v prvním kole Renata Voráčová, která se svojí parťačkou Tuan Jing-jing z Číny těsně nestačily na americkou dvojici Ahnová, Kingová - 5:7, 6:4, 8:10.

Turnaj v Bronxu je generálkou na US Open, který začíná v pondělí.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz