reklama

Schick si opět poranil kotník. Stihne zápas s Kosovem?

16.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Tak tohle je nepříjemná zpráva. Jak pro fanoušky bundesligového Lipska, tak i pro české fandy. Fotbalový útočník Patrik Schick si obnovil zranění pravého kotníku a není jisté, kdy se vrátí na trávníky.

Po zářijovém přestupu z AS Řím do Lipska toho český reprezentační útočník zatím příliš za německý bundesligový klub neodehrál. Už při přichodu k našim západním sousedům začaly jeho potíže s kotníkem a poprvé navlékl lipský dres až 5. října, kdy proti Leverkusenu odehrál 27 minut. Poté následovaly dva reprezentační zápasy. Jenže hned na prvním tréninku po návratu z nároďáku si obnovil problémy s kotníkem. A nyní ho tak čeká další pauza. Což je mrzuté nejen pro Lipsko, které je páté, ale i pro trenéra reprezentace Jaroslava Šilhavého, který s 23letým útočníkem počítal jako s jednou z největších zbraní pro kvalifikační zápas s Kosovem (14. listopad). Právě mezi těmito dvěma týmy se rozhodne o postupujícím na evropský šampionát.

Tuto situaci samozřejmě špatně nese i samotný hráč, který si jinak přestup do Lipska pochvaluje. "V Lipsku hraju pod menším tlakem než v Římě a také žiju ve větší anonymitě," řekl v rozhovoru pro deník Bild. Sparťanský odchovanec si pochvaluje i spolupráci s trenérem Julianem Nagelsmannem. "Hrál klíčovou roli v mém příchodu. Oslovil mě, už když trénoval Hoffenheim a já jsem hrál za Bohemians. Dlouho jsme byli v kontaktu. Často spolu o fotbale mluvíme," uvedl Schick.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz