reklama

Schick nám proti Kosovu nepomůže. Jihoslovany musí uštknout "Kobra"

05.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Tak tohle je nepříjemná zpráva. Útočník Patrik Schick má stále potíže s kotníkem a nemohl tak být nominován do reprezentace na kvalifikační dvojzápas proti Kosovu a Bulharsku. "Včera jsem s Patrikem mluvil, říkal, že už sám trénuje. Lipsko dnes hraje Ligu mistrů, není s nimi, ale tento týden by se měl snad už i zapojit. Nicméně ho to ještě trošku bolí. Šance je malá, vidím na to minimum procent. Má tréninkové i herní manko, je to spíš naše zbožné přání," řekl trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Kouč nároďáku se tak bude v útoku muset spolehnout na dvojici Zdeněk Ondrášek (Dallas), zvaný "Kobra" a Michael Krmenčík (Plzeň). Prvně jmenovaný při minulém reprezentačním srazu velmi zaujal. Svůj debut okořenil vítězným gólem proti silné Anglii.

Do českého kádru se vrací po zranění obránci Tomáš Kalas, Filip Novák a Pavel Kadeřábek. Naopak i nadále musí Šilhavý oželet Marka Suchého, Davida Pavelku či Bořka Dočkala.
Mezi nominovanými chybí i Jan Kopic, který ale ještě může být dodatečně povolán. U něj je šance, že se dá včas zdravotně do pořádku.

Nominace ještě není konečná. Zbývající tři hráče nominuje Šilhavý o víkendu.

Národní tým nejdříve přivítá Kosovo a to 14. listopadu v Plzni. V případě vítězství si už zajistí účast na šampionátu. O tři dny později se reprezentanti představí v Bulharsku, které již nemůže postoupit.

Česká reprezentace je ve skupině A na postupovém druhém místě se ztrátou tří bodů na Anglii a jednobodovým náskokem na třetí Kosovo.

Nominace české fotbalové reprezentace na zápasy kvalifikace mistrovství Evropy s Kosovem (14. listopadu v Plzni) a v Bulharsku (17. listopadu v Sofii):

Brankáři: Tomáš Vaclík, Ondřej Kolář, Jiří Pavlenka
Obránci: Pavel Kadeřábek, Vladimír Coufal, Jan Bořil, Jakub Brabec, Ondřej Kúdela, Tomáš Kalas, Ondřej Čelůstka, Filip Novák
Záložníci: Jakub Jankto, Josef Hušbauer, Vladimír Darida, Lukáš Masopust, Alex Král, Tomáš Souček, Ladislav Krejčí
Útočníci: Michael Krmenčík, Zdeněk Ondrášek

  Náhradníci
   brankář: Koubek; obránci: Hejda, Holeš, Řezník, Simič; záložníci: Barák, Černý, Hložek, Hořava, Kalvach, Kopic, Přikryl, Sadílek, Ševčík, Trávník, Vydra, Zmrhal; útočníci: Kozák, Škoda, Chorý, Doležal, Matoušek, Necid, Schick.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz