reklama

Satoranský předvedl životní výkon

07.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Dvacetisedmi body přispěl český basketbalista Tomáš Satoranský k výhře svého Chicaga nad Atlantou 113:93. Když k tomu přičteme osm asistencí a sedm doskoků, může se 28letý košíkář pyšnit nejlepšími statistikami ve své dosavadní kariéře v NBA.

Bývalý hráč Washingtonu vylepšil o dva body své osobní a zároveň české maximum, které vytvořil loni v únoru shodou okolností v duelu proti svému současnému zaměstnavateli.

V probíhající sezoně, která je pro něj v dresu Chicaga premiérová, se zatím českému reprezentantovi povedlo naházet maximálně devět bodů.

Celkově pro chicagský klub je tato výhra velkou vzpruhou poté, co den předtím ztratil už skoro jisté vítězství proti Los Angeles. V jednu chvíli už totiž Chicago vedlo o 19 bodů, přesto nakonec podlehlo 112:118. „Myslím, že jsme všichni byli frustrovaní tím, jak dopadl náš minulý zápas," podotkl Satoranský. „Tahle liga je celá o tom, že musíš zapomenout. Když se něco nepovede, musíš se prostě odrazit v dalším utkání. Doufám, že jsme to udělali proti Atlantě, že to bude zápas, který všechno zlomí," dodal rodák z Prahy.

Chicago je v tuto chvíli ve své Východní konfrenci na 11. místě.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz