Sáblíková překonala virózu i všechny soupeřky a triumfovala na trojce

22.11.2019

Ještě před pár dny nebylo jisté, zda se Martina Sáblíková zúčastního Světového poháru v Polsku, dnes ale už jasně na trati 3 kilometry dominovala.

Kvůli viróze musela mnohonásobná olympijská medailistka vynechat několik tréninků. „Myslela jsem si, že to byla jen únava, ale ukázalo se, že jsem v Minsku startovala s virózou,“ uvedla Sáblíková pro ČTK. „Už před sobotním závodem jsem se cítila strašně, proto jsem hned po něm odletěla do Prahy, abych podstoupila komplexní vyšetření a předešlo se případným dalším zdravotním problémům,“ řekla Sáblíková.

Naštěstí zdravotní problémy pominuly a naše sportovní legenda dnes mohla v Polsku opět prokázat svůj talent. Sáblíková byla nalosovaná do šesté jízdy, v které svou soupeřku Marinu Zujevovou z Běloruska porazila o čtyři vteřiny.
V následných dvou jízdách nastoupily spolufavoritky Nizozemky De Jongová a Achtereekteová, avšak ani ony nebyly schopné Sáblíkovou porazit.
Dvaatřicetiletá česká šampiónka si tak dojela pro 50. triumf kariéry ve Světovém poháru.
"Včera jsem byla poprvé na ledě. Nastupovala jsem s tím, že si jdu hlavně pro body, abych mohla na příštím svěťáku startovat mezi první osmičkou. Vůbec jsem nevěděla, jak pojedu, jestli vůbec dojedu do cíle. Že se to povedlo na bednu, to je neskutečný," prohlásila Sáblíková.

Závody SP v rychlobruslení v Tomaszówě Mazowieckém (Polsko)

Ženy:
   3000 m: 1. Sáblíková (ČR) 4:06,133, 2. Achtereekteová (Niz.) 4:06,284, 3. Voroninová (Rus.) 4:06,614, ...14. Zdráhalová (ČR) 4:12,513.
   Průběžné pořadí SP (po 2 z 6 závodů): 1. Achtereekteová 108, 2. Weidemannová (Kan.) 103, 3. Sáblíková 103, ...15. Zdráhalová 55.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz