reklama

Růžička opouští Chomutov. Nelíbí se mu malé ambice klubu

15.05.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Před čtyřmi lety podepsal hokejový trenér Vladimír Růžička s Chomutovem desetiletou smlouvu. Dnes však došlo k ukončení spolupráce. Po sestupu z extraligy nemá tento severočeský klub ambice se hned vrátit do nejvyšší soutěže a to se Růžičkovi nelíbí. „Rozhodování pro mě bylo strašně těžké, protože jsem se v Chomutově usadil a mám to tady rád. Pro mě ale bylo jednoznačnou prioritou, abychom se hned vrátili do extraligy, což vedení vidí v tuhle chvíli jinak a chce přednostně ekonomicky stabilizovat klub,“ uvedl kapitán naganského zázraku.

Chomutov převzal nový majitel Milan Soukup, jenž se rozhodl dát především dohromady všechny závazky, které klub má, nebo-li jak naznačil Růžička, hlavně ekonomicky stabilizovat klub. A až časem se případně pokusit se vrátit do extraligy. „Pro mě je stále na prvním místě ekonomická stabilizace klubu. Pokud by se hned povedl návrat do extraligy, bylo by to perfektní, ovšem vstupní podmínky nám tyhle ambice neumožňují. Vladimír Růžička má stále ty nejvyšší sportovní cíle, které mu v současné krizové situaci nemůžeme slíbit,“ vysvětluje rozhodnutí Soukup, který věří, že se třeba jednou Růžička do Chomutova vrátí. „Jednali a debatovali jsme s Vladimírem Růžičkou poměrně dlouho. Rozhovory vyústily v dohodu, že se naše cesty rozejdou. Všechno proběhlo naprosto korektně, což otevírá prostor pro případnou spolupráci v budoucnu. Zároveň chci Vladimíru Růžičkovi poděkovat za práci, kterou pro náš klub odvedl,“ poděkoval Soukup na klubovém webu.

V první sezoně se povedlo Růžičkovi s nováčkem postoupit hned do čtvrtfinále. A o rok později dokonce do semifinále. Avšak v následující sezoně už hrál Chomutov o záchranu. A letos už Piráti spadli...

Chomutov by měl oznámit nového trenéra během krátké chvíle. „Chceme o něm mít jasno v horizontu jednoho týdne,“ dodal Soukup.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz