reklama

Roman Szturc se po dvanácti letech loučí s Vítkovicemi. Nové působiště zatím tají

09.06.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Věrnost k jednomu klubu se už v dnešní době mnoho nevidí. Jsou však výjimky, které dokáží celou či alespoň podstatnou část kariéry prožít v jednom klubu. To je případ i útočníka Romana Szturce, který působil dvanáct let v mužském týmu ostravských Vítkovic. To ale není vše. V tomto severomoravském klubu hrál i v juniorech a žácích.
Možná  to byl důvod, proč se tento 29letý forvard rozhodl změnit působiště. Zkrátka najít novou motivaci. Kde přesně jí bude hledat, však on ani vítkovický klub neoznámili.
"Po vzájemné dohodě jsme společně dospěli k závěru, kterým je rozvázání smlouvy. Romanovi v každém případě náleží velký dík za práci, kterou v minulých letech pro Vítkovice odvedl," uvedl trenér a generální manažer Vítkovic Jakub Petr.

Změny v kádru ohlásily i kluby v Brně a Plzni.
V příští sezoně bude hrát za Kometu Pavel Jenyš. Tento třiadvacetiletý útočník se tři roky marně snažil prosadit do kádru Minnesoty a Los Angeles v NHL. Teď se rozhodl, že svou kariéru restartuje v mateřském klubu. "Pavel se vrací domů po zkušenostech, které nasbíral v zámoří. Myslím si, že je zužitkuje v následující sezoně i v naší hře. Očekávám od něj agresivitu, důraz v brankovišti, dravost a pohyb," uvedl majitel Komety Libor Zábranský.

Naopak z Plzně odchází obránce Nick Jones, který před dvěma lety přišel na západ Čech z norského Stjernenu. Nyní bude působit v německém Wolfsburgu.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz