reklama

Říha povolal do reprezentace Reichela

31.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Mezi 11. a 16. srpnem proběhne už tradiční předsezonní reprezentační kemp, na kterém se představí především mladí hokejisté. Tentokráte se soustředění uskuteční v Jihlavě a i prvoligový tým z tohoto města bude mít své zastoupení, Říha totiž povolal Lukáše Anděla.
Jinak však převažují hráči z extraligy, ale možnost předvést se před koučem A-týmu budou mít i mladíci, kteří budou v sezoně působit v zámoří. Mezi nimi je i Kristián Reichel, syn slavného otce, který mimochodem bude také na kempu přítomen, protože bude nadále dělat Říhovi asistenta. „Oslovili jsme mladší hráče, které již nějakou dobu v jejich klubech sledujeme a odvádějí dobrou práci. Vzhledem k počtu se budeme připravovat dvoufázově ve skupinách, na čtvrtek jsme v Jihlavě naplánovali i modelované utkání," uvedl Říha.

Reichel však není jediný potomek slavného rodu. Na soustředění se představí i Adam Musil (vnuk Jaroslava Holíka), který také potom vyrazí do nižší americké soutěže.

Ze zkušenějších hráčů dorazí do Jihlavy např. Radim Zohorna z Mladé Boleslavi či David Sklenička, který je s 35 reprezentačními starty v současném kádru nejzkušenější.

Celkově se na soustředění představí 37 hokejistů - tři brankáři, 16 obránců a 18 útočníků.

Brankáři:
Jakub Škarek (Lahti, Finsko), Vítek Vaněček (Hershey, AHL), Daniel Vladař (Providence, AHL).

Obránci:
Dominik Mašín (Syracuse, AHL), David Sklenička (Laval, AHL), Filip Pyrochta, Jan Štencel (oba HC Kometa Brno), Jan Košťálek, Tomáš Dvořák, Petr Kalina  (všichni HC Sparta Praha), Tomáš Hanousek, Daniel Bukač (oba Bílí Tygři Liberec), Michael Gaspar (Mountfield HK), Lukáš Buchta, Daniel Gazda (oba PSG Berani Zlín), Vojtěch Budík, Lukáš Kaňák (oba HC Škoda Plzeň), Jan Ščotka, Lukáš Doudera (oba HC VERVA Litvínov).

Útočníci:
Radek Koblížek (Oulu, Finsko), Tomáš Fořt (PSG Berani Zlín), Aleš Jergl, Radovan Pavlík (oba Mountfield HK), Ondřej Beránek, Jakub Flek (oba HC Energie Karlovy Vary), Kristián Reichel (oba Manitoba, AHL), Lukáš Rousek (HC Sparta Praha), Petr Kodýtek, Matyáš Kantner (oba HC Škoda Plzeň), Marek Zachar, Jan Ordoš (oba Bílí Tygři Liberec), Radim Zohorna, David Cienciala (oba BK Mladá Boleslav), Ondřej Machala (HC Dynamo Pardubice), Luboš Horký (HC Kometa Brno), Lukáš Anděl (HC Dukla Jihlava), Adam Musil (San Antonio, AHL).

Náhradníci:
David Kaše (Lehigh Valley, AHL), Lukáš Jašek (Utica, AHL), Michael Špaček (Manitoba, AHL), Miroslav Indrák (Plzeň), Jan Dufek (PSG Berani Zlín).
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz