reklama

Pýcha předchází pád. Vémola padl na zem

10.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Včerejší galavečer bojových umění (MMA) v pražské 02 aréně přinesl ve dvou nejsledovanějších duelech překvapení.

Jakuba Štáfka znali dříve především milovníci nekonečného seriálu Ulice. Další popularitu si získal díky dalším seriálům - Specialisté, ale především Vyšehrad. Najednou se z mladého herce stala celebrita, která si dokonce dvakrát zahrála fotbalové utkání za skutečný Vyšehrad. Štáfek však nezůstal jen u "meruny", ale dal se, pro mnoho lidí překvapivě, i na bojová umění. Vloni si vyzkoušel na předsilvestrovském Galavečeru profesionálního boxu a K1 zápas v ringu. Osmnáctiletého Štěpána Vrbu porazil 2:1 na body.

Včera však postoupil o level výše, protože vstoupil do "posvátného Oktagonu", kde mu byl v MMA soupeřem Slovák Peter Benko. Slovenský fighter sice není žádná velká hvězda, ale přece jenom už měl za sebou jeden vítězný zápas v MMA, takže byl mírným favoritem. Kdo však na něj vsadil, mohl tiket po 69 vteřinách vztekle zmačkat, protože "Lavi" Slováka za tuto krátkou dobu poslal do krátkého bezvědomí.
„Chtěl jsem, aby to bylo rychlý,“ řekl Štáfek. „Ale stálo to za to. Teď mě čeká odpočinek, jedeme s kamarádem do Afriky. Rwanda, Uganda, Kongo, Tanzánie, podíváme se na Kilimandžáro. Zápas mi totiž ubral hodně sil. Jestli jsem někdy říkal, že jsem si sáhl na dno, tak jsem kecal. Sáhl jsem si až teď. A jestli budu pokračovat? Minimálně pasivně ano, ale teď nevím, jestli nastoupím do zápasu.“

Zápas večera (a prý i století) se však odehrál mezi Karlosem Vémolou a Attilou Véghem. Prvně jmenovaný bojovník dával už několik měsíců dopředu najevo, že výhra bude jasně jeho. Jenže pýcha předchází pád. Slovák zničil českého "tlučhubu" v prvním kole. Jeho knokaut srazil Vémolu na kolena.
„Zhroutily se mi všechny sny,“ přiznal český bijec na tiskové konferenci. „Nevím, co se mnou bude, jak se s prohrou vyrovnám. Přišel jsem o všechno, o čem jsem snil. Smlouva s UFC byla opravdu blízko.“
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz