reklama

Prospal řádí jako trenér i jako hráč

12.12.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Českobudějovičtí hokejisté si vedou v první lize náramně. Nejenom že tuto soutěž vedou, ale na druhý tým z Přerova mají náskok dvacet bodů! Jejich vítězství v základní části druhé nejvyšší soutěže tak bylo dominantní a v druhé fázi soutěže (boje týmů z 1. až 8. místa) pro ně bude nejdůležitější načasovat formu na třetí nejhlavnější dějství, kterým bude play-off.

Velkou zásluhu na (prozatimním) skvělém jihočeském tažení má samozřejmě vedle hráčů i trenér Václav Prospal. Tento bývalý výborný hráč NHL a reprezentace si od trénování v reprezentační přestávce odskočil k soutěžnímu zápasu. Ve 44 letech neskočil do utkání třetí nejvyšší soutěže, když oblékl dres HC David Servis České Budějovice. Dvěma góly pomohl porazit Golden Dragon 7:2, což je taková neoficiální čínská reprezentace. "Je to příjemné. Hokej je hokej, vždycky to bude láska. Když má na to člověk čas, chuť a tělo drží, je moc příjemné přijít mezi mladé kluky. A být toho zase součástí. Jsem moc rád, že mě vzali mezi sebe a že jsem si mohl dneska večer zahrát," řekl pro web hokej.cz.

To že Prospal nastoupil právě za tento tým, není náhoda, protože s druholigovým týmem trénuje.
Zatím není jisté, zda nastoupí znovu tuto sobotu v Písku. "Uvidíme, jak bude reagovat tělo," řekl dvojnásobný mistr světa a držitel bronzové olympijské medaile.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz