reklama

Přesně za měsíc začíná ME volejbalistů. Trenér nároďáku vyřadil z kádru dva hráče

13.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Přesně za měsíc vstoupí čeští volejbalisté do evropského šampionátu. 13. září je čeká ve skupině Ukrajina. Poté se na ME dále střetnou s Poláky, Nizozemci, Estonci a týmem Černé Hory. Do následného play-off postoupí čtyři nejlepší týmy.

Trenér Michal Nekola včera ze širšího kádru vyřadil smečaře Marka Zmrhala a blokaře Jana Pražáka. Rozhodl se tak po přípravných zápasech se Slovenskem. První utkání vyhráli Slováci 3:2, poté se zas radovali Češi z výsledku 3:1. "V první sadě jsme se trochu hledali, ale pak už to bylo dobré. Prostřídalo se více hráčů. Je to příprava, takže jde hlavně o sehrání a výsledek není tak důležitý," řekl kapitán a nahrávač Jakub Janouch.

V tuto chvíli má reprezentační kouč k dispozici 14 hráčů. „Když vše půjde, jak je naplánováno, tak se může stát, že tahle čtrnáctka na Evropu pojede, ale je předčasné to nazývat konečnou nominací. Do šampionátu zbývá měsíc a stát se může plno věcí,“ řekl ČTK manažer týmu Miloslav Javůrek.

Česko se pokusí na ME minimálně obhájit sedmé místo, které získalo před dvěma lety na šampionátu v Polsku.

Evropský šampionát bude zajímavý tím, že ho pořádají čtyři země - Nizozemsko, Francie, Belgie a Slovinsko. Turnaj vyvrcholí ve Francii.

Do šampionátu je ale ještě relativně daleko, a proto mají naši reprezentanti naplánovaná další přípravná utkání. Nejdříve se střetnou s Francií na její palubovce, poslední přátelák však sehrají v Jablonci nad Nisou proti Portugalsku.

Kádr českých volejbalistů

Nahrávači: Jakub Janouch (Friedrichshafen/Něm.), Pavel Bartoš (Waldviertel/Rak.).
Univerzálové: Michal Finger (Olympiakos/Řec.), Jan Hadrava (Olštýn/Pol.).
Smečaři: Donovan Džavoronok (Monza/It.), Jan Galabov (Nice/Fr.), Adam Bartoš (Tours/Fr.), David Janků (Ostrava).
Blokaři: Vladimír Sobotka, Adam Zajíček (oba Kladno), Oliver Sedláček (Ostrava), Vojtěch Patočka (Karlovarsko).
Libera: Milan Moník (Kladno), Tomáš Kunc (Liberec).
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz