reklama

Přenesou si klokani eufórii i do vršovického derby?

22.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Poté co v evropských pohárech zůstala už jen Slavia, ostatní týmy se mohou plně věnovat domácí lize. Její sedmé kolo se rozehraje zítra dvěma zápasy, v sobotu pak nejvyšší soutěž nabídne tři utkání.

Ostrava - Slovácko (pá - 18:00)
- Po dvou venkovních výhrách poprvé Baníkovci na cizím pažitu prohráli. A byla to na Spartě zasloužená prohra. "Zápas na Spartě nám prostě nevyšel, i když kdybychom v prvním poločase proměnili šance, bylo by to o něčem jiném. Ale na to se už nikdo neptá," podotýká ostravský záložník Robert Hrubý, který zároveň varuje před podceněním zítřejšího soupeře. "Víme, že udělali venku šest bodů ze zápasů na Spartě a v Plzni. Což je pro ně hodně cenné. Mají v mužstvu šikovné mladé kluky. Přišel tam i Ondra Šašinka, viděl jsem ty jeho zápasy a hrál dobře. Proti nám hrát nebude, což doufám, že je oslabí. A k tomu tam mají i zkušené hráče, teď navíc i Milana Petrželu, takže to mužstvo mají opravdu dobře namixované," dodává 25letý středopolař.

Olomouc - Teplice (pá - 18:00) - Hanáci pravděpodobně pořád těžko vydýchávají minulou porážku na Bohemce. Ještě v 60. minutě vedli 2:0, aby nakonec dostali rozhodující gól v posledních vteřinách zápasu! "Utkání jsme prohráli po našich nepochopitelných individuálních chybách. Jsem z výsledku hodně zklamaný, je to už několikáté utkání, které jsme v závěru ztratili a přišli jsme tak o důležité body," řekl smutně olomoucký trenér Radoslav Látal.
I když mají Teplice zápas k dobu (s Mladou Boleslaví), stejně na severu Čech panují z předposledního místa velké rozpaky. Zároveň věří, že poslední remíza se silnou Plzní je nastartuje. „Musíme se od toho bodu odpíchnout. Los už nevypadá tak zle, navíc nám narostlo sebevědomí, vždyť jsme z posledních tří zápasů inkasovali jen jednou. Gól Kalvacha neberu, to trefí jen jednou za život. Možná nám pomohl i kartáč, který jsme dostali od trenéra i médií,“ říká stoper Jan Schejbal.

Zlín - Karviná (so - 17:00) - Zatímco Zlín si minulý týden přivezl z Karviné vítězství a poskočil do první poloviny tabulky, Karviná se po domácí porážce s Libercem ještě více "uvelebila" na poslední příčce. Vedení zatím drží nad trenérem Františkem Strakou ochrannou ruku, to ale nemusí trvat donekonečna.

Příbram - Jablonec (so - 17:00) - Jablonec se nenápadně vyšvihl na druhou příčku a rád by si toto umístění udržel. Příbram však hraje doma dobře, získala na vlastní půdě všech sedm letošních dosavadních bodů.

Slavia - Bohemians 1905 (so - 19:30) - Šlágr sedmého kola je jasně dán - je to vršovické derby. Klokani nastoupí v Edenu posíleni vydřenou výhrou nad Olomoucí, kdy dokázali nepříznivý stav 0:2 ještě zvrátit. Navíc vědí, že slávisty čeká odveta předkola Ligy mistrů, takže mohou být myšlenkami u možná nejdůležitějšího utkání roku.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz