reklama

Předseda disciplinární komise povede jihlavskou Duklu

06.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Poté co Petr Vlk rezignoval na funkci hlavního trenéra Dukly Jihlava, sáhl klub z Vysočiny pro náhradu do vlastních řad. Novým koučem tohoto prvoligového týmu bude Viktor Ujčík. Tento bývalý skvělý hráč se v podstatě jen přemístí o kancelář vedle, protože poslední dva roky působil v Dukle jako jako šéftrenér mládeže. Od letošní sezony byl navíc hlavním koučem jihlavských juniorů, v průběhu sezony přešel na post hlavního trenéra dorostu. "V Jihlavě jsem vyrůstal, Dukla byla vždycky můj vzor, kam jsem se sem chtěl jako hráč dostat. Dostal jsem zde i první trenérskou příležitost. Když přišla nabídka trenéra A-týmu, tak jsem se po zvážení všech okolnosti rozhodl dát do této práce, která je velkou výzvou pro mne i pro mého asistenta Karla Nekvasila. Nebylo co řešit. Kývl jsem na tuto práci a těším se na to. Zároveň bych chtěl poděkovat i vedení mládeže, které mi trénování u A-týmu umožnilo," uvedl Ujčík.

Nový kouč Jihlavy si nadále ponechá funkci šéfa disciplinární komise Českého hokeje pro extraligu. Právě proto, že se to týká jen nejvyšší soutěže, nevnímá v tom nějaký rozpor. "Samozřejmě, že jsme se o tom bavili. Vzhledem k tomu, že mám na starosti disciplinárku, která se zabývá pouze extraligou, tak by to neměl být žádný problém," řekl Ujčík na dnešní tiskové konferenci v Jihlavě. "Jestliže s tím bude mít někdo problém na svazu, tak se to bude řešit," doplnil.

Za asistenta mu jihlavský klub vybral zmiňovaného Karla Nekvasila, který se také dosud věnoval místní mládeži. „Jsme naladěni na stejnou vlnu, nicméně jako hlavní trenér budu mít poslední slovo,“ prohlásil Ujčík. „Musíme se rozkoukat, jde nám o sportovní stránku věci. Hokej hrají kluci na ledě a naše energie půjde tímto směrem,“ dodal.

Právě v rodné Jihlavě zakončil Ujčík v roce 2014 hráčskou kariéru, během níž nastupoval také za Slavii, Třinec, Plzeň, Spartu, Vítkovice a ve Finsku za Kärpät Oulu. Za reprezentaci odehrál 165 zápasů.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz