reklama

Potvrdí dnes čeští fotbalisté páteční výhru nad Bulharskem?

10.06.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Českou fotbalovou reprezentaci dnes čeká třetí kvalifikační zápas o evropský šampionát. Po březnovém výprasku v Anglii 0:5 si Češi napravili reputaci páteční domácí výhrou na Bulharskem 2:1. A dnes se od 20:45 střetnou v Olomouci s týmem Černé Hory.

Jestliže čeští reprezentanti působili při debaklu v Anglii skoro po celý zápas bezradně, tak před třemi dny naopak zahráli velmi dobrou partii. Je však nutné podotknout, že Bulharsko patří v poslední době k průměrným mančaftům, takže nelze tolik toto vítězství přeceňovat. Na druhou stranu může tato výhra český národní tým povzbudit do dnešního zápasu, protože má na kontě tři body a je zatím druhý v tabulce.
"Výhra nad Bulharskem je stoprocentně uklidňující, musíme ale porazit taky Černou Horu. Na výkonu s Bulharskem můžeme stavět, musíme se stejným nasazením a chutí hrát i v pondělí. Věřím, že olomoucké publikum nás hodně podpoří," řekl český záložník Jakub Jankto, který v pátek přihrával Schickovi na první gól.

Černá Hora bude stejně jako Bulharsko spoléhat především na ofenzívu, naopak zadní řady nemá tak silné, což by mohlo být ideální pro českou útočnou sílu. "Černá Hora má také šikovné hráče do ofenzivy, kteří umí s balonem. Do útoku se zapojují v dosti lidech, musíme se poučit ze začátku proti Bulharsku, který nám nevyšel. Chceme přidat další tři body do tabulky a navázat na vítězství," říká kapitám českého výběru Marek Suchý, který nahrával v zápase proti Bulharsku Schickovi na druhou branku.

Žádná z opor by dnes neměla v české sestavě chybět, i když si záložníci Tomáš Souček s Alexem Králem odnesly ze zápasu s Bulharskem šrámy. "Nikdo nehlásil nějaký zdravotní problém, takže předpokládám, že všichni jsou připraveni," uvedl k tomu trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Předpokládané sestavy:

Česko: Vaclík - Kadeřábek, Čelůstka, Suchý, Novák - Souček, Pavelka - Kopic, Král, Jankto - Schick.
Černá Hora: Mijatovič - Marušič, Vujačič, Simič, Tomaševič - Ščekič, Kosovič - Jankovič, Mugoša, Vešovič - Bečiraj.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz