reklama

Pomstila se stáj Hirtovi za jeho údajný odchod?

20.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Českému cyklistovi Janu Hirtovi se povedlo na letošním Giru de Italia skončit druhý v královské etapě. V generálce na Tour de France byl dokonce celkově pátý. Prokázal tak svoje vrchařské schopnosti. I proto se očekávalo, že by mohl na Vueltě, která začíná za čtyři dny, patřit k superdomestikům Astany. Jenže tato kazažská stáj se nakonec rozhodla 28letého cyklistu v nominaci vynechat. "Nevím, proč v sestavě na Vueltu nakonec nejsem, konkrétní důvod vám neřeknu. Ani jsme to moc s týmem neřešili a nepídil jsem se po tom. Řekli mi, že jsem rezerva. Prostě nepojedu," řekl Hirt.

Spekuluje se, že se tak stalo i proto, že se má Hirt pro příští sezonu vrátit do polské stáje CCC a Astana dala v nominaci přednost jezdcům, kteří pro ní pojedou i příští rok. „To samozřejmě mohlo sehrát roli,“ uznal Hirt.

Vuelta však bez české účasti nezůstane. Belgická stáj Deceuninck-Quick Step nominovala pro "trojku" v Grand tour Zdeňka Štybara. Třiatřicetiletý cyklista jel naposledy tak velký závod vloni na Giru de Italia.
Oproti očekávání se nakonec do nominace této stáje nevešel Petr Vakoč, kterého vloni v lednu srazilo auto. Jemu se však povedlo se ze zranění během roku dostat a letošní výsledky naznačovaly, že by to s Vueltou mohlo vyjít. Nevyšlo, ale Vakoč to bere s nadhledem. „Na pondělní poradě sportovních ředitelů byl upřesněn můj program na příští týdny,“ informoval 27letý závodník. „Nakonec to nebude Vuelta, ale teď o víkendu mě čeká worldtourová jednorázovka v Hamburku a další pak příští víkend v Plouay (Grand Prix Bretagne), na kterou se opravdu hodně těším. Zatím jsem jel Plouay jen jednou, ale mám tam velké ambice. Po závodě Kolem Polska se cítím opravdu dobře, ve skvělé formě. Tak se těším, že ji letos ještě budu moci pořádně prodat.“
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz